| Narutoxxx a întrebat:

Am nevoie de sfatul unui psiholog. Sufar de paranoia, am fost la un "preot" care se zice ca prezice viitorul. Mi-a zis ca va fi un razboi. De atunci, am depresii in fiecare zi, timp de un an. Ajutati-ma sa trec peste.

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Învață să gândești și să nu mai fi atât de credul. Renunță la prosti, la vrăjitori, popi, icoane „ făcătoare de minuni " și alte prostii. Cum poți fi atât de naiv. Scuză-mă că îți zic, dar astfel de șarlatani, ca popa ăla care ți-a zis că prezice viitorul, este un escroc care trăiește de pe urma fraierilor ca tine.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Asa, deci esti idiot. Zi-ne ceva nou. Si eu pot sa iti zic ca vor fi mai multe razboaie. Deja sint j'de mii de razboaie peste tot. Presupun ca i-ai dat si bani cretinului ala. In alta ordine de idei, du-te la un psiholog.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum predictia acelui prezicator nu s-a adeverit, inseamna ca te poti relaxa, ca nu mori curand, mai ai vreo 90 de ani de trait! happy

| Elvina a răspuns:

De ce nu te duci la un psiholog specilizat. Numai el va sti daca ai depresie sau paranoia sau altceva. El te-ar putea ajuta si nu un preot, care doar te baga in sperieti. Eu am fost la psiholog si conteaza enorm ajutorul unuia.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu te mai uita la televizor.
Deja username-ul ma face sa cred ca esti dus cu pluta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca mergi la un psiholog poti afla ce probleme ai!
Nu te juca cu preoti... vrajitori si alti...
Multa sanatate!

| KillaNoFilla a răspuns:

Chiar daca crezi in D-zeu, daca cate-ai Biblea, vede-ai ca si acolo sunt preoti care mint si fac desertaciuni deci nu fi asa de slab de inger si crede tot.

Pun pariu ca nu a zis anul, poate o sa fie peste 500 ani.

| ExprimareLibera a răspuns:

Ai un diagnostic psihiatric sau e doar părerea ta?
În caz că nu ai un diagnostic psihiatric, poți lua măsuri pentru a avea niste puncte de plecare.