| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut un clip pe youtube cum ca in 1977 emisia unei televiziuni din Anglia a fost intrerupta pentru a reda un mesaj extraterestru. Stie cineva despre ce este vorba? daca s-a constatat ca este fals sau adevarat?

10 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu ti se pare putin suspect faptul ca acel alien vorbea intr-un accent britanic?

| Exilee a răspuns:

O prostie.

| Seducatorul a răspuns:

Parca am vazut si eu documentarul asta pe National Geographic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Recent am vazut asta la stiri (cred). A fost o farsa a acelei televiziuni. Pentru ca lumea a intrat in panica, a doua zi s-a dat dezmintirea si au recunoscut farsa.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru anonim_4396):

Ori dupa ce si-au dat seama ca lumea nu e pregatita pentru astfel de lucruri, a 2-a zi au facut asa incat sa para o farsa.Ori pur si simplu au mintit ei ca sa inregistreze o audienta mare, una din 2 la sigur.

| anonim_4396 explică (pentru contαbαndonαt):

Au spus ca au mintit. Era o zi a pacalelilor, imi amintesc. Oricum, le-a crescut audienta.

| Gabitzu246 a răspuns:

La tehnologia pe care ar aveao extraterestrii ar fi trebuit sa transmita full HD 1080, daca ma intelegi, este adevarat pana ajunge semnalul la planeta noastra el se mai diminueaza dar cum au putut ei sa transmita live si culmea ca si-au indreptat atentia doar catre o singura televiziune, si daca nu ma insel mi se pare ca a fost arestat cel care a facut asta ma, cred ca era un tanar de 26 de ani, uitate pe net.

| al9264 a răspuns:

L-am vazut si eu.Ce ciudat era! Eu cred ca e adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| HeLp222 a răspuns:

S-a constatat ca a fost ori vreo banala transmisiune pirat sau chiar o farsa, dar cu toate astea pana in prezent sursa enigmatica a cestei "farse" nu a putut fi identificata.