| ady_3470 a întrebat:

Ati fost martori vreodata la vreun miracol a lui dumnezeu? de unde stiati ca era el sau michiduta?

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Problema nu este daca am fost martori a vre unui miracol ci faptul ca oameni la ora acuala nu stiu sa recunoasca un miracol. Ceea ce se considera la ora actuala "miracole" sunt "facaturi" de la Satana chiar daca ele se petrec in cadrul unor biserici (vindecari miraculoase, icoane plangacioase, cruci si figuri prin divesi busteni, etc). La ora actuala, Dumnezeu, NU se mai manifesta spectaculos petru a nu se confunda actiunile sale cu cele ale Necuratului. Problema este destul de complicata deoarece ca si in vechime, Dumnezeu si-a facut cunoscuta prezenta DOAR in cadrul si cu implicarea poporului Sau (in trecut, pana la crucificarea lui ISUS, in cadrul poorului evreu). Ca in toate timpurile, Dumnezeu are si la ora actuala un popor al Sau, care stie sa recunoasca actiunile lui Sale.

| bogdand a răspuns:

Ai vazut cum am schimbat presedintii?
de la unu la altul si inapoi happy
Ce zici? miracol, sau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eu m-am rugat lui Dumnezeu pentru ceva in seara asta, si a doua zi ma trezesc cu un telefon care ma trimitea, la prima ora, acolo unde mi se indeplinea dorinta, fara sa-i fi dat nr. meu acelei persoane, cine era? si daca am dat un examen, si nu am fost promovat, dar am spus, Doamne tu vei face dreptate, si a doua zi am aflat ca am fost promovat, ce probabilitate este sa fie cateva coincidente la rand care sa-mi indeplineasca dorinta? si toate rugaciunile mele daca au fost ascultate si indeplinite asa de cand sunt mic copil? cum o sa fie michiduta, daca eu ma rog domnului? Si cum sa nu cred daca eu sunt in comuniune cu Domnul? eu ii multumesc, il rog el, ma asculta si ma binecuvanteaza zilnic cu tot ce ii cer, ba chiar mai mult decat atat? ady, minunile nu trebuie sa ti-le povesteasca cineva. uitate la creatia domnului si vei vedea minuni in fiecare zi.insusi faptul ca vezi, e o minune.gandeste-te la cei care nu vad, dar totusi traiesc chiar si singuri, unii dintre ei.

| Roxana_2865 a răspuns:

Eu cred ca numai exista miracole in zilele noastre, EL a facut minuni, miracole pe cand era pe acest pamant.Ni se intampla lucuri bune, poate prea bune sa spunem ca"e prea frumos sa mi se intample mie asta". si lucrurile rele nu vin de la El vin de pe urma deciziilor noastre sau din prostia altora. Miracole in ziua de azi numai exista!