| AnnaGrohl a întrebat:

Buna ...cred ca suna ciudat dar cateodata mi se intampla sa vad ceva pentru prima oara si sa mi se para cunoscut.Nu sunt nebuna...sau da?laughingOricum voua vi s-a intamplat sa aveti deja-vu? la fel ca in cazul meu?laughingFunda +Vot

Răspuns Câştigător
| Blondamea a răspuns:

Hey...hai sa iti spun sincer unuii vor crede ca da esti nebuna dar sa stii ac eu vad asa ceva pentru ca de foarte multe toate eu visez si vad in realitate si de aici mi-am dat seama ca de fff multe ori e doar rodul imaginatiei noastrea dar crede-ma la mine e mult mai mult. unele din ele pot sa insemne si anumite lucruri de acre trebuie sa te feresti eu te fatuiesc ca daca ceea ce vezi tu visezi noaptea fa-ti un jurnal de vise in ace at cand te-ai trezit chiar si noaptea scrie in el si citeste a adoua zi dar nu uita scrie si data ca sa iti dai seama daca ceea ce ai vazut in vis s-a intamplat si in realitate

29 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Se spune ca orice persoana are macar o data in viata o experienta deja-vu! ...totusi nimeni nu isi poate explica fenonemul!, stii se crede ca noi oamenii ne folosim de numai 10 % din potentialul creierului nostru ...cum ar fi sa ne folosim de tot?

| DorelSudoru a răspuns:

Deja vu.Chiar ciudat...Am avut si eu cateva experiente

| GyeBaek a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator. acel ceva mi s-a parut la-am visat inainte sa se intample, dar dimineata cand m-am trezit am fost sigur ca nu am visat.

| InsaneDoll a răspuns:

Daps... poate ti se pare cunoscut pentru ca l-ai mai vazut inainte acel lucru dar sub diferite forme. Si nu, nu ete nebunalaughing

| Unbearable a răspuns:

Buna.
Intr'adevar, este ciudat.Mai tuturor ni se intampla. Mie, una, nu mi s-a intamplat doar o data, ci de multe ori.Intr'un timp, ma speria chestia asta, dar mi-am dat seama ca este din cauza viselor. Unele ni le amintim, chiar atunci cand dam cu ochii de acel ceva, care se prezinta in visele noastre.Este un fenomen fantastic, sa vezi ceva, pentru prima oara, ca si cel de langa tine, dar tie sa ti se para ca l'ai mai vazut o data.laughing
Te pup. kiss

| Asdfasdefta a răspuns:

Deci.Ai veja-vu -uri.Nu stim prea multe despre acest "deja-vu" dar ne sperie cateodata, nu? Nu stii de unde sa iei imaginile alea din cap, te intrebii daca ai mai facut asta.

Prin urmare sentimentul că am mai fost acolo cândva se datorează faptului că într-adevăr am mai fost. Am uitat doar cea mai mare parte din experienţa originală deoarece nu i-am acordat suficientă atenţie prima dată. Experienţa originală este posibil să fii avut loc doar cu câteva secunde sau minute mai devreme.

Pe de altă parte, experienţa déjà vu se poate datora faptului că am văzut imagini sau auzit povestindu-se despre aceasta cu mulţi ani înainte. Experienţa poate fi parte integrantă a amintirilor vagi din copilărie.

Totuşi este posibil ca sentimentul de déjà vu să fie provocat de o acţiune neurochimică în creier care nu are legătură cu experienţa din trecut. Ne putem simţi ciudat şi identifica sentimentul cu o amintire chiar dacă experienţa este complet nouă.

Unii ar crede ca deja-vu-urile sunt amintiri dintr-alta viata, sau premonitii.
O fi acesta al saselea simt? Sau o fi ...magie? Ceva necurat? Nu stim.Si faptul ca nu stim toate raspunsurile face viata mai palpitanta. big grin

Vezi ce faci cu fundele happy

| rolfenstein a răspuns:

Mi s. a intamplat si mie cateodata.am impresia ca am m.ai facut unele lucruri care le fac prima oara s.au care m. i s. a intamplat, asa ca relax! nu esti singura neboona!tongue happy

| ElectricChapel a răspuns:

Deja-vu-uul este ceva absolut normal. Crezi in reincarnare? Cica sufletul tau a mai fost in locul unde aveai tu impresia ca ai fost (sau ai vazut, etc), dar in alt trup

| Riyukii a răspuns:

Bineinteles.
Eu una am deja-vu`uri mai mereu.

| Ancutsa a răspuns:

Buna, Anutza!
Nu, nu esti nebuna laughing
Fiecare avea stari de deja-vu. de multe ori patesc, chestia asta si raman uimita de ceea ce este cu mine.
Stai linistita :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am din ce in ce mai des senzatii de deja-vu.Nici eu nu prea stiu ce sa cred.

| DdDiX a răspuns:

Da... mie mi se intampla de foarte multe ori sa am deja-vu ...si totusi nu stiu de ce

e ceva ciudat; stiu ce se va intampla in continuare:*

| geoox550 a răspuns:

Vai.normal ca mi s-a intamplat.wowww.chiar e misto sa ti se intample si tie:X
si surorii mele i se intampla, ea spune sa este al nu stiu catelea simt al femeii.:))
suna ciudat, dar e chiar tare.ador cand mi se intampla asta.nu sunt nebuna nici eu, dar nici tu:))

sper ca te-am ajutat!
funda?:*

| Mirco a răspuns:

Da sa stii ca nu esti singura careia i se intampla asa ceva si mie mi s-a intamplat de multe ori dar nu stiu care este explicatia

| Tarabostes a răspuns:

Si mie mi sa my intamplat...

| Sergiu95 a răspuns:

Cand se intampla ceva mie mi se pare ca sa mai intamplat odata sau ca stiu de undeva intamplarealaughing.

| KiMi_6003 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa vad persoane pentru prima data si sa mi se para cunoscute sau sa vad unele scene sau discutii si sa mi se para ca le-am mai vazut sau auzithee hee multa lume spune ca noi am mai trait si in alte vieti anterioare si de aceea avem acest sentiment de deja-vu...nu stiu ce sa cred...fiecare crede ce vrealaughing

| scarlethara a răspuns:

Da si mi-e mi se intampla asta. uneori am mi se intampla sa cred am facut acel ceva si altadata stiind ca nu am facut acel ceva
e foarte ciudata chestia intr-adevar
nu cred ca am sa ma lamuresc vreodata

| Bl0w a răspuns:

Nu am citit celelalte raspunsuri dar de obicei senzatia de "deja-vu" se formeaza atunci cand am visat ceva asemanator cu ceea ce vedem sa ni se intampla in acel moment...de aceea avem sentimentul ca am mai trait asa ceva si ni se pare ca stim ce se va intampla in continuare dar nu este asa...

| ItDoesntMatter a răspuns:

Nu esti nebuna se intampla la toata lumea...si eu am de multe ri aceasta senzatie. mai nou am inceput sa am si noaptea pentru ca de o saptamana visez acelasi lucru laughing

| PinkStarSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Buna
sa sa stii ca si mie mi sa mai intamplat si raman uimita
si nu imi vine sa cred
ns ce se intampla cu mine

| squarehead a răspuns:

Toata lumea are stari de deja-vu macar o data in viata. Inca este un fenomen neexplicabil

| Roxaaa0001 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat de multe orilaughing)))

| Roxaaa0001 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat.

| ADA_4337 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si mie de mult ori... stai linistita, multor persoane li se intampla asa ceva, chiar daca nu constientizeaza. Nu este ceva anormal.

| Maadaaaa a răspuns:

Nu cred ca esti nebuna laughing
Si mie mi se intmpla, din ce cauza, chiar nu stiu, as vrea sa aflu.

| Teo1990 a răspuns:

Da si eu de multe ori visez ceva apoi dupa multe saptamani sau zile vad din nou acelasi lucru sentimentul de deja-vu nu este nebunie

| TheLadyWasTaken a răspuns:

Si mie mi s-a intampla de multe ori si m-am obisnuit cu asta le-am spus colegilor si ei mi-au spus ca nu-s nebuna ca li s-a intamplat si lor

| ADAA a răspuns:

Stai linistita nu ai nimic. E absolut normal. Mie mi s-a intamplat de nenumarate ori. Eu prima oara cand am avut aceasta senzatie de deja-vu eram surprinsa. Apoi am auzit de la mai multi prieteni ca li se intampla si lor. E ceva normal. M-am informat mai mult si am auzit ca atunci cand ai aceasta senzatie de deja vu de fapt exista o lume paralela identica in care tot tu esti dar e in urma cu cateva zile si de aia ai senzatia ca s-a mai intamplat ca ai mai trait odata acea chestie sau ca ai mai fost odata in acel loc happy