| picolini a întrebat:

am cateva intrebari. 1 Intr-o noapte am visat ca ma plimbam prin casa si m-am uitat intr-un calendar cu Iisus Hristos ce il aveam pe perete.Cand ma uitam la Iisus nu avea pupile, tot ochiul era alb. M-am speriat foarte tare(in vis) si ma gandeam, totul e in imaginatia mea, parca eram constienta ca visez.Tot in vis am tras aer in piept si am inceput sa ma uit iar in calendar, iar Iisus tot asa avea ochii.Albi si fara pupila. M-am speriat foarte tare si m-am trezit brusc. 2. in alta noapte am auzit un zbiarat puternic si cand m-am trezit nimic, toata lumea dormea, care ar putea fi motivele. si ultima intrebare. Am visat o Biserica din piatra, iar dupa ceva timp am visat-o din nou. Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| XDarkAngel a răspuns:

Am o carte despre vise si asta e semn rau. ai grija de tine, subconstientul tau te terorizeaza. nu te mai gandi la chestii de astea si du-te des la biserica si spune Tatal Nostru in fiecare noapte.
succeswinking

8 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

O sa te violeze laughing

| Polaris a răspuns:

Ai duşmani şi te-au gândit de rău că le era ciudă pe valoarea ta.

| NoKidding a răspuns:

De ce toata lumea se sperie cand viseaza ceva mai straniu? Visele sunt simple imagini care le formeaza creierul cand tu dormi. Daca in seara asta visezi ca poti sa zbori si te plimbi prin univers... spui: vise...
dar daca visezi ceva mai straniu gen:biserici...zei...broaste etc. zici: asta inseamna ceva. Sunt doar vise fratilor! Suntem in 2011 si tot mai credeti in chestii d'astea?

| Nolkyz a răspuns:

Fa o vizita la bisericawinking

| ItsMatrix a răspuns:

Aualeu.e semn rau! tu ai grija...mergi des la biserica sau rar? ai dusmani?
Daca ai dusmani inseamna ca teo gandit cineva de rau!

Multe asemanari de astea vor aparea pe situl http://www.the-terra.weebly.com/...
Funda?

| Alinutaaaalina a răspuns:

Ce religie esti? Esti pusa la incercare.

| DianaPrepelita a răspuns:

Si eu am visat chestii de genu asta. cineva mi-a zis ca e un semn ca ar fi cazul sa te duci pe la biserica. a doua zi m-am dus, si m-am simtit mai bine si nu am mai visat din nou, pana acum o saptamana, si iarasi m-am dus la biserica. fa si tu la felwinking

| TheAdmiston a răspuns:

Un raspuns corect nu-ti pot da decat oameni autorizati in domeniu
sau unii oameni ai bisericii.Visele au explicatii normale; analizeata-ti actiunile din trecut. faza aia cu ISUS fara pupile apare prin unele filme.vizionand un film atent ramai cu imagini fugare pe care creierul ar vrea sa le analizeze si atunci iti "bantuie" somnul.dar poate fi cealalta chestie :revelatie.
Cred in revelatii divine sau dracesti.laughing am avut vise carora nu le-am putut da explicatii in nici un fel.
Apropo, oamenii autorizati in domeniu de care am pomenit pot fi psihologi sau vrajitori, ghicitori de vise, sunt destui oameni cu diferite capacitati. geme internetu de 'dinastia'
Dar daca esti un om religios nu apela la ei! Cred ca se considera pacat