| Narfundo a întrebat:

Când nu vrei, dar vrei să vrei, cum te faci să vrei

Răspuns Câştigător
| BloodyBallad a răspuns:

Dacă nu vreau ceva, înseamnă că ceva-ul ăla e neimportant şi inutil.

37 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ha ha, ai preluat ștafeta? Fain!
Eu una, încă aș vrea să știu răspunsul.

Momentan "autosugestia" pare cea mai plauzibilă variantă.

| harciog a răspuns:

Nu s-a pus problema niciodata.Am vrut mereu.

| NOname a răspuns (pentru harciog):

Ai vrut de fiecare dată din adâncul inimii să te lași de un viciu care îți provoacă plăcere sau să iei un medicament cu un gust execrabil? Fii cât mai sincer cu tine.

| harciog a răspuns (pentru NOname):

N-am vrut.Nu m-am considerat niciodata neputincios in fata unui viciu si deci nu mi-a fost greu sa-l parasesc instant si, daca nu l-am parasit, inseamna ca nu a venit vremea pentru asa ceva.Despre medicamente, poate nu-ti vine sa crezi, dar in momentul in care este neaparat nevoie le mestec singur fara sa le inghit cu ajutorul apei.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Daca vrei, poti! (adidas Torsion laughing si daca poti, nu vrei.Dar ti-ai dori sa vrei! De autosugestie, autoimpunere si autoobligare s-a discutat. Da-ti doua palme happy

| IMC90 a răspuns:

Trag pe nas

| 4b a răspuns:

Moama ce mai filosofam p'aci... unul mai inteligent ca altu'; asa, mai stam de vorbalaughing
Fac eu ce fac, si tat fac ce vreau pan' la urma

| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns:

Motivaţie

| Nolkyz a răspuns:

Depinde. Momentan nu vreau sa merg la antrenamente pentru ca nu prea am chef. Dar ma fac sa vreau gandindu-ma la cat de genial ma simt antrenandu-ma.

| MishuD a răspuns:

Alcoolul este solutia!

| Frogie a răspuns:

Daca nu vreau dar trebuie, imi impun.
Daca nu trebuie, nu are rost sa fac ceea ce nu vreau.

Cu alte cuvinte : Cand trebuie, as putea sa vreau.

| doctorandus a răspuns:

"Omul poate face ce vrea, dar nu poate vrea sa voiasca." Schopenhauer.

| Mădă0611 a răspuns:

Iti pui rezultatul final in minte.

| M25M a răspuns:

Auto sugestie

| anonim_4396 a răspuns (pentru M25M):

Mi-ai furat raspunsul..desigur..as avea o adaugare..Este ceva cam complicat la mijloc..Cum poti sa vrei sa vrei ceva care sa nu vrei? Adica daca tu nu vrei acel lucru de ce sa nu ramana asa? Eu zic sa nu te minti singur ca vrei ceva care nu vrei..ca cam asta este autosugestia.te minti singur..autosugestia este buna in schimbarea unor parti neplacute de caracter..eu nu as recomandao pentru schimbarea parerilor ca totusi sunt ale tale si normal ar trebui sa le accepti daca opinia ta este aceea.

| WhatheWow a răspuns:

Corect ar fi prin autodeterminare. Acum, pentru a intelege raspunsul meu care, se vrea unul filozofic dar nu e, insa poate fi, de moment ce este rezultatul unei intrebari in cauza : eu fumez de vreo 25 de ani ( urit viciu, mai ales in ziua de azi cind majoritatea pun in circa lui si complicatia unei simple raceli ) aproape 2 pachete de tigari pe zi. Nu ma simt rau de la ele, nici nu m-am simtit vreodata si pe linga faptul ca sint constient de lipsa de libertate pe care ti-o creaza un viciu, chiar imi place sa fumez. Trebuie sa ma las pentru ca deja ajunge tot mai mult sa-mi influenteze bugetul. In consecinta, vreau sa ma las dar nu vreau insa trebuie sa ma las si aici intervine autoderminarea. Tu ce crezi reusesc?

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Dacă "vreau-l" al doilea ar fi sincer și puternic, în mod sigur ai reuși. Totul e să știi cum să-l întărești.
Și eu trăiesc cu această dilemă. Dar cred că și faptul că vrei să vrei e un început...

| WhatheWow a răspuns (pentru NOname):

Mark Twain spunea : " Cel mai usor e sa te lasi de fumat; eu am facut-o de vreo 2000 de ori." Intr-adevar, nu ar trebui sa fie un lucru complicat!

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

rolling on the floor

| WhatheWow a răspuns (pentru NOname):

Hai sa-ti mai destainui ceva : sint trei tipuri de miros care ma incinta; unul e cel de iarba proaspat cosita, al doilea, de piine calda iar ultimui e mirosul dintr-un magazin de tigari. In Romania nu prea il mai gasesti, caci au cam disparut tutungeriile insa, aici unde sint, am descoperit acelasi miros pe care-l stiu de cind eram mic iar tata ma trimitea sa-i cumpar tigari de la Tutungerie. Ciudat, dar sint lucruri de care nu ne putem dezice!

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Da, ispită curată...
Și eu am o afinitate pentru aceste arome.

| WhatheWow a răspuns (pentru NOname):

Apropo de ispita : mi-ai inspirat o intrebare pe care o postez chiar acum la Religie l

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Mi-ai stârnit curiozitatea. Fug să văd.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mental,postarea ta, asa cum este formulata aici, nu are legatura cu Dragoste si sex, ci este de natura filozofica.
Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac unele schimbari. daca nu vreau ceva inseamna ca nu e pentru mine in conjunctura de fata. schimb conjunctura in asa fel incat a vrea acel ceva sa vina de la sine.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Si asta ce ar trebui sa fie? Sincer nu am inteles nimic laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Nu vrei sa faci sport, dar vrei sa vrei pentru ca sport = muschi = gagici rolling on the floor)) rolling on the floor)

| Neinteresantul a răspuns:

Simplu. Te hotarasti.

| Nyx a răspuns:

Faci.

| h05t4g3 a răspuns:

Cred că asta e ceea ce ai nevoie! În mine rezonează la un nivel total neaşteptat, din momentul în care am înţeles s-a făcut lumină!

Clipul are ca temă "Motivatia interna - cum sa fim motivati permanent si fara efort"
http://www.youtube.com/watch?v=IzK9SqrEJUM

| Narfundo explică (pentru h05t4g3):

=()))) ce-i cu omu ala ma?!

| h05t4g3 a răspuns (pentru Narfundo):

Nu te lăsa păcălit de imagine şi încearcă să asimilezi informaţia!

| ewgy a răspuns:

Pai o data ce vrei sa vrei, ai un anumita, am fost pusa in postura asta, cand ziceam vreau sa vreau sa fie asa, sa-mi fie mai usor sa accept cruda realitate, am reusit m-am facut sa vreau sa accept un adevar fals, doar daca motivul tau este destul de intemeiat vei reusi