| fatalitytpu a întrebat:

Care sunt valentele pentru elementele din grupele secundare (cele cu B) la chimie? (intreb de curiozitate)

5 răspunsuri:
| irinuka1999 a răspuns:

Pai ca sa stii de ce nu intrebi profesorul unde le poti gasi si gabi vezi ca daca ai probleme mari cu chimia sa stii ca trebuie sa te pui foarte mult cu burta pe carte la chimie ca sa te stabilizezi ca si eu sunt a saptea si ma pricep cat de cat la chimie deocamdata ca am inteles ca se ingreuneaza big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce nu intrebi cartea de chimie? sau tabelul lui mendvedev al rusiei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nici pe goagal nu este?

| Gabi1 a răspuns:

Si eu caut la fel deoarece am probleme mari cu elementele secundare si am nevoie de valente.si d, in manual nu scrie

| fatalitytpu explică:

In manual nu este si sunt a saptea!