| WhatheWow a întrebat:

Ce credeti despre Internet?; l-am putea privi ca fiind cea mai mare realizare a omenirii din ultimii 50 de ani?

Răspuns Câştigător
| TychoB a răspuns:

Da si nu. Eu consider aterizarea pe luna ca cea mai mare realizare a omenirii nu doar din ultimii 50 de ani ci din toata istoria.
Dar din punct de vedere pragmatic iti dau dreptate, desi partea proasta este ca exista foarte multa informatie proasta/gresita si ai nevoie de o formare pe care nu o gasesti la scoala pentru a putea diferentia informatia folositoare de cea inutila sau gresita:
vrajitori, homeopatie, conspiratii, Ancient Aliens, evolutie, big bang si chiar aterizarea pe luna; Exemplul viu si grotesc este TPU, userii care vor citi acest comment si se vor gandi "asta chiar crede ca omul a ajuns pe luna? Ce fraier."

37 răspunsuri:
| WhatheWow explică (pentru unknownn):

Deja ai da-o pe copy & paste!

| unknownn a răspuns (pentru WhatheWow):

Pai si ce-s aici la bac? La concurs de cultura generala?
WTF?!

| Analytical a răspuns:

Cantitatea zilnica de Ecstasy. Il urasc, pentru ca tot ceea ce este "bun" si ademenitor, de fapt este cea mai periculoasa sursa de a exista.

| WhatheWow explică (pentru unknownn):

Nu, nu esti la bac, dar ma gindeam ca poti sa dai si tu niste exemple originale, nu de la altii.

| unknownn a răspuns (pentru WhatheWow):

Aia ar insemna "sa-mi dau cu parerea".Tu mi-ai cerut lucruri exacte nu sa-mi dau cu parerea.Right?

| transsa a răspuns:

Se poate. In 2012 deja majoritatea oamenilor folosesc internetul. Scrisul de mana deja incepe sa se dea uitarii, comunicarea este mult mai lejera pe internet, exista raspunsuri si intrebarii referitoare la orice. Practic internetul este cea mai mare realizare a omenirii in ultimii 50 de ani.

| Johanndjmt2 a răspuns:

Da pentru ca metodele de comunicatie si informare prin internet au ajuns mai eficiente decat cele conventionale, Nu deoarece o sa ajungem intr-o epoca in care internetul va detine absolut toate informatiile despre noi si cred ca va fi folosit pentru spionaj fara ca noi sa stim acest lucru.