| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Ce este oxibenzenu? am o crema de fata si contine aceasta substanta sau ce o filaughing))))si vreau sa stiu in ce constahappyhappyhappyhappy

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Oxibenzenul este un compus chimic... Care are ca si structura un nucleu aromatic (benzen) de care este legata o grupare oxid (OH)... Este un produs care se foloseste foarte mult in industria cosmetica... in diverse creme de protectie solara... Si... nu se stie exact daca are efecte daunatoare asupra pielii.
http://www.intactnews.ro/......laja-.html 36; 4197

1 răspuns:
| georgesur a răspuns:

Draga Craciunita, dupa prima ta propozitie ...era sa cad pe spate.de ce curiozitati savante ai thinking S-ar fi produs un fenomen extrem de important si surprinzator(gen inversarea polilor magnetici big grin ) Apoi m-am lamurit ca de fapt nu se intimplase nimic sad ...toate erau ca mai inainte, .si pe tine te interesa doar daca "ai dat lovitura" si ai prins la un pret bun. vreo crema cu "botox" big grin
Este un subiect pe marginea caruia ar trebui sa "filosofam" cu totii... rolling on the floor