| nikolettta a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca cica ar veni sambata sfarsitul lumii?

24 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

"Ca cica" s-a amanat, ala care a dat in bobi si a prezis a fost prins cu mata-n sac, a avut un bob lipsa.

| cristi202 a răspuns:

Pai cum de s-a schimbat? Acum vreo doua-trei luni toata lumea spunea ca va fi undeva in decembrie 2012, iar acum vine asa de repede? Sau o sa fie acum pentru unii, si atunci pentru altiihappyhappyhappy?

| MMihai a răspuns:

Discutăm luni, la 2 zile după sâmbătă pe tema asta!

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Nu sambata. Sambata la Americani, si Duminica la noi. Sambata la Americani la ora 18:00 si la noi Duminica dimineata la ora 04:00yawn. De abia astept sa ma duc la Biserica Duminicayawn.
Si apropo: Daca nici Fiul Lui Dumnezeu, Iisus Hristos NU STIE cand va veni sfarsitul lumii, stie numai Dumnezeu Tatal, de unde sa stii niste oameni de rand ca noi?happy

| Corina a răspuns:

Simple aberatii!

| BloodMagickNecromance a răspuns:

În 2012 ce mai vine? Sfârșitul lui Jb?

| wendy434 a răspuns:

laughingacum o saptamana cica venea in 2012 acum vine azi(21.mai.2011),apocalipsa asta e rapida ca un ghepard, daca mai nou vine azi nu in 2012, da acum nu s-a intamplat nimica...cred ca a luat o pauza ca sa urmareasca o zebra ghepardul asta apocaliptic(P>S acum serios VINE cand vrea Dumnezeu nu cand vor ei.)

| 1ce a răspuns:

Putin probabil, daca chestile de ganu asta era adevarat am fi murit de sute de ori pana acum!

| St3fan188Ryd3r188 a răspuns:

Mai bine imi fac bagajul imi pun sosete pantaloni pantofi costum anti meteoriti armura costum de scafandri costum de animal apa mancare leptopul cu mine si cartile de joc casa nu ma plictisesc si ma ascund in dulap

| MimiPopescu a răspuns:

Da, sigur ca va veni sfasitul lumii. Vine saracul de cativa ani incoace in fiecare luna. E ceva de genu' :,, Ce facem azi?",, Nimic, e sfarsitul lumii." Bine, sa nu uiti sa cumperi lapte."
Si acum serios vorbind, din punct de vedere stiintific e imposibil iar din punct de vedere religios la fel. Un preot mi-a spus odata ca sfarsitul lumii e cunoscut numai de Dumnezeu, nici ingerii nu stiu cand va fi, oamenii nici atat.
Si in plus nicio calamitate, din cate se stie acum, nu poate distruge in totalitate pamantul. Oamenii de stiinta de ce cerceteaza? Sa ne pacaleasca pe noi un sarlatan care a scos bani buni din buzunarul credulilor?!

| andreiano a răspuns:

Nu e cert decât un singur lucru: deşi omul e considerat o fiinţă inteligentă, omenirea o să piară din prostie.

| Ollykaa a răspuns:

Nu prea cred. In ultimul timp, numai cu chestii de genu` ne sperie pe toti. Adica cat tam-tam era ca va fi in Italia mare cutremur si a fost in Spania. laughing Lol. AcUM 2 luni sfarsitul lumii venea in 2012, acum o lnua se zicea ca a fost o eroare ca va veni in 3012, sau cand pana mea, si acum pe 21 mai. Fratee! Sincer. I`m tired of drama. Prea mult " melodramatism". trebuie sa anunte si ei ceva la stiri, in afara de Bercea-Mondialu si Strauss-Kahn. Nu?

| smileyface a răspuns:

In Biblie se spune ca Iisus Hristos va veni cand nu se asteapta nimeni, asa ca in nici un caz nu vine maine. Mai repede ar putea veni aziwinking

| misteryous a răspuns:

Este o mare prostie.Acelasi om a zis ca va veni sfarsitul lumii in 1999 si iata traim oricum sambata a trecut si nu s-a intamplat nimic eu nu cred in asa ceva(te-as sfatui si pe tine sa nu crezi dar faci cum vrei)

| NaughtyGirl a răspuns:

Bună!
Chestiile cu sfârșitul lumii nu sunt adevărate.Așa au spus și în 2000 și n-a mai murit nimeni.Tu crezi că Dumnezeu anunță când vom muri? Eu zic să nu-ți mai faci griji ca nu vine nici un sfârșit.
Te pup!

| KidutzuLuvv a răspuns:

rolling eyes Si daca vine ce? happy0 priveste partea buna[scapi de ptoblemelaughing ]

| RuffledOwl a răspuns:

Bai...azi am banchet pana sâmbătă dimineață deci dacă o fi o sa fie o plăcere alături de dragi mei colegi.
Asa au spus și de 12 12 2012 la ora 12 și 12 minute și 12 secunde și 12 milisecunde.Voi chiar credeți? Probabil mayasi aia nu știau sa numere mai încolo de 12laughing

| AlexAleex a răspuns:

Doar niste semne laughinglaughinglaughing

| Noname_4934 a răspuns:

Nenea ala a mai zis asta si in 1994 si n-a fost sa fie.Ma idoiesc ca o sa fie maine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca cine te-a speriat te-a speriat bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici un sfarsit maine a zis ca sa vada cum rectionati mi-a spus in privat cred ca isi bate joc de noi asta

| SiminaSalvadore a răspuns:

Este o mare prostie si pun pariu ca trec de ziua de maine si nu patesc nimic(poate doar o zgarietura deoarece este sambata!)

| BlondiNNNa a răspuns:

La ora 4 dimineata?laughing Nu vine sf lumiioh go on

| BNSAV a răspuns:

Am banchet saptamana viitoare, pe 27.
Pe 25 sunt meciuri!
Dumnezeu nu da o data in Biblie, numai El stie. Daca eu imi adun numarul de perechi de sosete care il am, atunci inseamna ca stiu cand vine sfarsitul?!