| DorelSudoru a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii cu masca?

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Toti avem.

| Vizitiul a răspuns:

Bine zice, Hombre. Toti avem, intr-o oarecare masura. O problema vad la cei ce vad masti si acolo unde nu sunt.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

,, Smulgeţi-vă maştile de sticlă... Înţelegeţi, aceasta a devenit pasiunea sau, dacă vreţi, nebunia mea. Să smulg măştile de sticlă. Lumea e plina de măşti de sticlă. Te uiţi şi nu le vezi. Mangâi faţa unei femei şi nu simţi masca asta de sticlă. Se îmbrăţişează doi amanţi şi nu simt unul la celălalt masca de sticlă. Se sarută şi nu simt. Mama işi creste copilul şi nu simte cum odată cu obrazul se largeşte si masca de sticlă. Nu, aceste maşti nu se vad. Dar opriţi-vă undeva, vroiam să le strig, şi tipaţi, cereţi ajutor, ameninţaţi. Fiecare îşi vede de viaţa sa, sub clopotul de sticlă..." (Octavian Paler, Viaţa pe-un peron).

| Flav a răspuns:

I hate Jim Carrey.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Toti purtam o masca, macar o data in viata ( putin spus )! Sunt masti frumoase, dar inselatoare si sunt masti urate, dar in spatele carora se ascunde ceva frumos!

| NickiMinaj a răspuns:

Groaznici, deja mi se pare strident sa fii fals... m-am saturat de atata lume falsa in jurul meu.

| Dmesss a răspuns:

O parere oarecare.

| NOBODY a răspuns:

Sunt niște criminali
*își pune masca*

| Bullweif a răspuns:

Adica cei care au 2(sau mai multe) fete? incepi sa porti mai multe "masti" cand vrei sa faci parte din mai multe tipuri de "societati", si peste pielea de oaie tragi o piele de lup ca sa te intelegi bine cand esti cu lupii, si o dai jos cand te intorci intre oi. Sau te referi la altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai sa mi-o dau jos si sa ma uit in oglinda... Pufff,, mare dobitoc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cei care trag cagula pe fata sunt gata sa treaca la fapte penale, asa si cu metafora asta, trebuie sa te feresti ipocriti pentru ca vor sa-si finalizeze cu succes planurile morbide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ma...sunt la un carnaval!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai credeam ca numa perversii iau capul in gura si trag chelea peste cap, spunand ca au masca.despre astia vorbelesti? sau despre perversii care poarta masca de normali si ei practica oralu si analu fiindca nu au scrisul frumos? nici nu stiu ce sa mai cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sunt mascati?! Alta intrebare absurda care nu are ce cauta la sectia Stiinta si Filosofie...