| AvalohAlyn a întrebat:

Chiar exista acea planeta X (Nibiru) de care se tot vorbește că va lovi Pământul in viitor și va aduce sfârșitul lumii?

2 răspunsuri:
| TristanTzara a răspuns:

Momentan nu avem nicio dovadă cã există planete libere, mai numite și exoplanete, care să nu aparțină unui sistem solar și să se plimbe libere prin galaxie. Deci mai mult ca sigur nu.

Dar e să-ți faci griji de vreun impact cu un corp ceresc mare, nu ai de ce. Gândește-te de câte trebuie să treacă corpul respectiv că să ajungă la Pământ: Două centuri de asteroizi, giganții gazoși și Luna; ca să nu mai vorbim că dacă un astfel de corp ajunge în zona de orbitare a Pământului, nu e neapărată că Pământul va și fi acolo. Deci șansele ca așa ceva să se întâmple sunt prea mici...

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Nu știu dacă există dar cu siguranță nu va lovi niciun Pământ și nu va aduce sfârșitul lumii.