| Kristine_7207 a întrebat:

Cine a dat bilingvul pentru admiterea in clasa a9a anul trecut? cel scris este greu?:-s maine il dau. imi este foarte frica :-s:-s

4 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Daca esti destul de pregatita, nu ai de ce sa iti faci griji.

| iuli a răspuns:

Eu l-am dat astazi. Cel scris mi s-a parut destul de usor. Iar cel oral e foarte simplu.

| iuli a răspuns:

La scris au fost 6 subiecte.
La primul am avut niste propozitii care trebuiau puse in ordine intr-un text.
La al doilea trebuia sa modificam o propozitie in care sa se regasesca un anumit cuv., iar propozitia sa nu-si schimbe sensul.(ex: I expected ice-skating to be more difficult than it actually was.(Not) - Ice-skating WAS NOT AS DIFFICULT as I had expected- cuvantul din paranteza trebuia sa fie folosit)
La al treilea subiect am avut un text din care lipseau niste cuvinte si trebuia sa punem noi unele care sa se potriveasca.
La al patrulea subiect era tot un text din care lipseau cuvinte, insa aici aveam variante, era tip grila.
La al cincelea subiect trebuia sa schimbam forma unor cuvinte ca sa se potriveasca cu contextul.(ex.: An option is to go...(sale)- si forma corecta era sailing)
Iar la al saselea subiect trebuia sa spunem daca niste propozitii sunt sau nu corecte.

La oral am primit un text si 4 intrebari. Primele trei se bazau pe continutul textului, iar a patra e o compunere in care sa-ti exprimi opinia.

Scuze ca am raspuns asa tarziu, dar abia acum am vazut.

| Kristine_7207 explică:

Ce fel de exercitii erau la scris?:-s si la cel oral cate intrebari ti-au pus?