| MineIsLikeABridge a întrebat:

Cine stie o explicatie mai stintifica in legatura cu grasimea, de ce tine de cald?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca este convertita in energie de catre organism si pentru ca se inclazeste rapid bine asa tine de chimie habar nu am ce atomii formeaza grasimea e important sa stii http://ro.wikipedia.org/wiki/Gr%C4%83simi

| Kriss96 a răspuns:

Tine cald pentru ca este un strat in plus mai gros sau mai subtire (depinde cata grasime se afla acolo), care se afla sub piele si protejeaza corpul. E ca si cum ai avea un tricou, o bluza (asta fiind grasimea) si apoi o jacheta.
O persoana slaba are oasele, carnea si apoi apoi stratul de piele. Conteaza acel strat de grasime laughing

| MineIsLikeABridge explică (pentru Kriss96):

Pai intrebarea mea originara este :"De ce supa cu grasime se raceste mai incet decat una fara" si acuma dupa raspunsul tau mi-am dat seama ca, grasimea sta la suprafata ciorbei si "tine de cald" big grin

| RAY a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Grasimea e ca un capac la suprafata supei

| Unstopable a răspuns:

E un strat in plus