| Jeremy1 a întrebat:

Cum comentati proverbul "Daca tii la ceva, trebuie sa-i dai drumul"?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Nu sunt de acord cu acest proverb. Consider ca daca tii la ceva, trebuie sa faci ceea ce iti sta in putinta sa il obtii. Trebuie sa ai o doza de "egoism", pana la urma.

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Aiurea, vorbe religioase, oricum sunt 99 de motive in care dau si arunc totul ca nu-mi place, macar acel unu' la care tin sa-l pastrez.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

"Dragoste cu sila, nu se face."

| blondissima a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat, daruiesti libertate.
" Dumnezeu a iubit pasarile si a facut copacii, oamenii au iubit pasarile si au facut coliviile ", Jacque Deval
http://farm3.static.flickr.com/2781/4223237117_4e17c6181e.jpg

| jojo_2491 a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat pe cineva elibereaza`l. Si daca te iubeste cu adevarat se va intoarce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îi dai drumul, se duce dracu` și-l ia altcineva.

| Juliebelle a răspuns:

Pai, din moment ce tii la ceva, e normal sa ii doresti binele, sa i se intample numai lucruri bune, si deci nu vrei sa se chinuiasca, sa sufere langa tine, sau sa ii faci tu rau neintentionat, asa ca pentru ca tu tii la el, il vei lasa in pace, ii dai drumul cum ai spus tu,

| Brodi a răspuns:

Proverbul nu era "Daca tii la ceva, da-i drumul si daca se intoarce e al tau"?

| xGamesLeague a răspuns:

Salut! Dupa parerea mea eu cred cam asa: Daca tii la ceva, trebuie sa te pui pe treaba si sa faci orice trebuie ca sa mentii acea persoana sau acel lucru la care tii! big grin

| Alex94_1690 a răspuns:

O prostie