| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face ca omul vaca si cainele desi traiesc in acelasi mediu sunt genuri diferite? Fiind in acelasi mediu trebuia sa existe un singur gen. Nu cumva e o dovada ca teoria evolutiei ce se bazeaza pe adaptare naturala si selectie naturala este gresita?

4 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Desi traiesc in acelasi mediu, sunt corpuri diferite si complexe. Orice vietuitoare poate convietui cu alta chiar daca acestea sunt diferite si au mediul comun.Aici apare o adaptare, aceasta este intre vietuitoare dar nu se pune problema de evolutie.

| anonim_4396 explică (pentru FoxyM):

"Salutare! Desi traiesc in acelasi mediu, sunt corpuri diferite si complexe. Orice vietuitoare poate convietui cu alta chiar daca acestea sunt diferite si au mediul comun.Aici apare o adaptare, aceasta este intre vietuitoare dar nu se pune problema de evolutie." - sunt de acord cu raspunsul tau. Multumesc.

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucurhappy

| Andreea32243 a răspuns:

Ai uitat sectantul moldovean, adica pe tine.