| Evolution a întrebat:

Dacă ai putea să îţi trăieşti din nou viaţa având în memorie tot ce ai făcut în viaţa anterioară, ai alege să mai trăieşti încă odată?

Răspuns Câştigător
| alex10Gtgta a răspuns:

Si ori cum si eu m-am gandit la acest lucru de 2 ori pina acum si ar fi fost tare sa poti face asa ceva dar uite ca domnul vrea ca noi sa murim si sa ne ducem acolo unde nea fost sufletul!
Deci noi ori cum nu suntem pisici cu 9 vieti
Si nu-ti va fi dor de familie de copii tai daca ai de nevasta de prieteniwinking astept raspunsul tau...

| Evolution explică (pentru alex10Gtgta):

Eu nu cred ca ar fi fost tare, daca schimbi trecutul se schimba si viitorul. In fine, cand eram mic (in jur de 14 ani) ma intrebam ce rost are sa traim daca pierdem totul cand murim...iar eu cred ca viata e ca un joc, daca stii sa te joci vei castiga, oricum orice joc se termina, mai bine il duci pana la capat decat sa renunti la jumatatea lui. Viata am primit-o sa o traim nu doar sa supravetuim.

7 răspunsuri:
| 1cristian1990 a răspuns:

Regreti ceva? Eu nu regret nimic, am fost, sunt dupa cum mi-am planuit(asa a fost sa fie), dupa parintii, profesorii, prietenii si evenimentele, cartile si informatiile pe care le detin, care m-au ajutat sa devin ceea ce sunt acum, nu ai ce sa regreti pentru ca asta esti si nu te-ai nascut invatat, de la o zi la alta omul se schimba si ii vin idei, omul daca nu are necaz si-l cauta! Da, as vrea sa mai traiesc daca nu am alta oportunitate mai buna pe alte lumi! Moartea e inceputul, nu e sfarsitul, sa stii, multe persoane nu au vrut sa se mai intoarca dupa ce au fost in moarte clinica de exemplu! Trebuie vazuta altfel ideea de moarte!

| Evolution explică (pentru 1cristian1990):

Nu cred ca e om care sa nu aiba regrete, tu spui ca nu ai regrete dar daca ti s-a da sansa sa repari ceva nu cred ca ai ezita. Ai dreptate cu ideea de moartea clinica, spunea si Einstein " Frica de moarte este o frica nejustificabila, deoarece cand esti mort nu exista riscul sa ti se intample ceva", nu cred ca vei mai simtii nimic, niciun sentiment, doar liniste. Daca nu ar fi moartea viata nu ar mai avea sens.

| ThePathWalker a răspuns:

Asta ar continua sa traiesc inca o data pe cat am trait pana atunci, nu sa traiesc din nou aceeasi viata. Intrebarea e prosteasca, raspunsul e da.

| GindestePozitiv a răspuns:

Fapt care ar fi greu sa mai traiesti cu amintiri din viata anterioara. Daca vei sti de vechea viata vei sti cu ceai gresit si daca iti traiesti deja a doua vei sti ce ai de facut ca sa nu-ti repeti trecutul.Iti va fi greu stiind ca ti-ai pierdut persoane dragi dar nu uita ca totul are un nou inceput si nu conteaza trecutul dar ce va urma felul in care tu vei decurge si vei schimba totul. Asta este parerea mea happy.

| alex10Gtgta a răspuns (pentru GindestePozitiv):

Da asa-i o sa-ti fie greu dupa persoanele dragi din viata ta anterioara laughing

| mirccmarcc a răspuns:

Da fiind ca imi place ceea ce am ajuns! chiar daca trecutul nu a fost unul prea stralucit... plin de obstacole... m-a ajutat sa ma formez ca om si sa fiu pregatit pentru ori ce happy cei care vor sa schimbe ceva sunt nemultumiti de ei insasi!