| LeeMinHo00 a întrebat:

Daca ati putea schimba ceva la voi(fizic,psihic), ce ati schimba?

55 răspunsuri:
| th4inspiration a răspuns:

As vrea sa-mi ascult mai mult sentimentele decat ratiune, judec prea mult si asta imi afecteaza viata, si faptul ca sunt prea sincera cu cei din jur, adica imi exprim liber ceea ce am de spus cu referire la ceva, chiar daca de multe ori sunt acuzata a fi ignoranta, aroganta, tupeista, nesimtita, doar ca am curajul sa le zic adevarul in fata unor frustrati. Am constatat ca in lumea asta perversa sinceritatea e un defect si "a sti sa minti frumos si mult " este o calitate.

| JohnnyWylde a răspuns:

Da pai, mie imi place gradul mare de indiferenta si calmul pe care le posed, ma duce si capul deci psihic nu prea am ce sa schimb. Fizic, as mai lucra putin la musculatura bratelor si atat.

| Drolja a răspuns:

Psihic poţi oricând schimba, trebuie doar să fii strict şi disciplinat. Fizic, nu prea multe, în mod natural.
Deci, fizic! E bine să fii mulţumit cu tine însuţi, dar nu să te comporţi ca un snob.
Aş vrea să scap de carcăne, care sunt din naştere, mi aş lungi picioarele laughing şi îngusta umerii.
A, şi să zicem ceva. care cred că ţine mai mult de psihic, mi aş schimba râsul.

| Hevnoraak a răspuns (pentru th4inspiration):

Oricât ai avea de pierdut nu trebuie să te schimbi pentru nimeni și nimic.

| sabin89 a răspuns (pentru th4inspiration):

"...doar ca am curajul sa le zic adevarul in fata unor frustrati" - Esti sigura ca nu esti si tu frustrata?

| WhatheWow a răspuns:

Nimic!

| th4inspiration a răspuns (pentru sabin89):

Ce? esti unul care minte frumos? si te-ai simtit jignit? laughing Eu nu-s frustrata doar indignata de faptul ca oamenii sut obisnuiti prea mult sa te mita in fata frumos, fara pic de empatie, perversa lume mai e in ziua de azi.

| sabin89 a răspuns (pentru th4inspiration):

Eu ti-am dat numai o idee, sa te autoexaminezi. Pentru ca vorba aceea "Cine zice ala e" se cam adevereste de multe ori. Dar daca tu zici ca nu esti frustrata, asa sa fie.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru th4inspiration):

Am inteles.Deci tu judeci "prea mult" din cauza emotivitatii.Si ratiunea ce mai e? Instinct? laughing

| th4inspiration a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Pai nu stiu, da-mi o definitie concreta a ratiunii, poate tu le stii mai bine happy

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru th4inspiration):

Asta poti cauta si pe DEX.
Oricum, bucura-te de acest dar al naturii, cum poti spune ca gandesti prea mult? Noi trebuie sa evoluam, sa depindem mai putin de sentimente, si mai mult de ratiune.Doar nu vrei sa fim din nou animale.Totusi,cateodata imi place mai mult natura decat umanitatea.Este mai linistita, nedegradata de vreo rasa orgolioasa, ce doreste sa rapuna si ultima farama de oxigen.Superficialismul dezintegreaza umanitatea.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nimic.
As lasa evolutia sa-si faca de cap.

| th4inspiration a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Daca evoluam, evoluam spiritual deci trebuie sa depindem de sentimente, ca in final unicul ucru cu care ramai este sufletul si nu creierul happy parerea mea, si nici natura nu cred ca exprima puritatea in adevaratul ei sens Si de multe ori supeficialitatea este in fiecare din noi, fiecare ne-o aratam maimult sau mai putin in functie de cerintele mediului ezterior noua.

| th4inspiration a răspuns (pentru th4inspiration):

Nu cred ca a gandi mult e ceva gresit, doar a judeca prea mult este gresit si asta e valabil in cazul meu : judec prea mult happy

| LoveToHate a răspuns:

As cam vrea sa-mi schimb culoarea pielii,urasc pielea mea alba,prea alba, si mi-ar placea sa am mai multa incredere in mine.Atat.

| dragos9234 a răspuns:

Nu imi doresc sa schimb nimic la mine.
Sunt asa cum mi-as dori,.

| Mădă0611 a răspuns:

Vrei sa vezi complexele altora? laughing
Am avut un accident cand am fost mica si am barbia mai spre stranga, de acolo niste complexe, si am multicele cicatrici, nu de atunci, dar tot din "tinerete", cand ma credeam van Damme "daca tu cazi, eu n-am cum, daca pe tine te doare, pe mine n-are cum, daca tu nu poti face un lucru, eu pot", a, da, am riduri, de expresie, dar adanci pentru varsta mea (ma spal foarte des), deci, as vrea sa fiu ca din fabrica. big grin
Psihic... sa zicem ca ma enervez repede, raportat la cum cred ca e normal, in rest e oky doky, sunt chiar mandra de creierasul meu.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nimic...Suntem perfecti!

| Inferno a răspuns:

Mentalitatea, vreau sa am una absoluta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Greseala ta nu este ca spui ce gandesti, ci ca traiesti cu impresia ca "adevarul tau, trebuie sa fie si "adevarul" altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As schimba data nasterii.

| th4inspiration a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ar fi si asta o idee happy dar chiar nu traiesc cu impresia ca adevarul meu e adevarul altora deoarece stiu sa-i respect pe cei din jur(ceicare merita), chiar daca am prostul obicei de a critica, eu ii tratez pe cei din jur exact asa cum ma trateaza ei pe mine. Si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Daca-i tratezi pe cei din jur "exact" cum te trateaza si ei, de ce nu crezi ca si ei sunt la fel de sinceri ca si tine.Care-i deosebirea?

| th4inspiration a răspuns (pentru anonim_4396):

Deosebirea e ca eu nu-s ca ei si ei nu-s ca mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nivel psihic, ne putem schimba oricand. Fizic e mai greu, dar se poate, un exemplu ar fi operatiile estetice. Eu, la mine, nu as schimba nimic, pe plan fizic, sunt multumit asa cum sunt. Pe plan psihic, as schimba, as vrea sa cunosc mai multe, sa stiu mai multe, sa fiu mai priceput in anumite domenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Da,fizic

| th4inspiration a răspuns (pentru anonim_4396):

Si psihic, ca doar nu toti gandim la fel? sau gandim? happy

| Gabica a răspuns:

Nimic.De ce as vrea asta? Vreau sa vad daca pot sa traiesc asa cum sunt.Si sa le rad in fata ratatilor care au vrut sa ma schimbe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Nu gandim la fel, in mod normal.Dar ce ai vrut sa insemne cand ai scris:"ii tratez exact la fel."?

| th4inspiration a răspuns (pentru anonim_4396):

"tratez " - "ma comport " cu ei asemenia cum se comporta ei cu mine, "reciprocitatea sentimentelor" happy