| LeeMinHo00 a întrebat:

Daca ati putea schimba ceva la voi(fizic,psihic), ce ati schimba?

55 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Mi-as mai adauga ceva la ...talanga.Nu-mi mai place sunetul.E mai slab, asa.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Incerca sa faci schimb cu biserica, cu cel de la clopodnita.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Hombre,ala e de bronz.Zic astia ca-l duc la fier vechi naibii.Ma mai leg la cap si cu citiva ani de detentie.

| Bacemi a răspuns:

As vrea sa fac mereu ceea ce simt, fara sa imi pese de parerea celorlalti.

| Inferno a răspuns:

Mentalitatea, vreau sa am una absoluta.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Multe...fizicul l-as schimba, nu foarte mult, dar ar fi unele schimbari bune.
Si psihic. as vrea sa fiu mai curajoasa, mai indrazneata. Sa am un iq mai mare laughing.

Dar, stiu ca nu pot sa schimb trecutul, asa ca nu ma concentrez pe chestiile astea. Eu ma gandesc cum sa imi imbunatatesc acum comportamentul, invat, ma adaptez, si nu stau si visez la cum as fi putut sa fiu.

| Drolja a răspuns:

Psihic poţi oricând schimba, trebuie doar să fii strict şi disciplinat. Fizic, nu prea multe, în mod natural.
Deci, fizic! E bine să fii mulţumit cu tine însuţi, dar nu să te comporţi ca un snob.
Aş vrea să scap de carcăne, care sunt din naştere, mi aş lungi picioarele laughing şi îngusta umerii.
A, şi să zicem ceva. care cred că ţine mai mult de psihic, mi aş schimba râsul.

| VladSilviu a răspuns:

Eu la mine personal nu as schimba nimic, in schimb as schimba mentalitatea proasta de pe planeta asta (dumnezeu si muzica cretina (manele)). astea 2 daca s-ar schimba D.P.D.V am trai mult mai bine, totodata intr-un haos din cauza ca oamenii trebuie sa aiba cate un asazis ZEU. daca nu ar fi cate un zeu (dumnezeu) in cazul nostru ar fi haos, ne'am da in cap unu la altu fara nici o ezitare, fara nici o frica fata de nimeni! Multumesc! ESTE STRICT PAREREA MEA, BUNA/REA ASTA E! PACE!

| venusdoom a răspuns:

Personalitatea.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nimic.
As lasa evolutia sa-si faca de cap.

| Gabica a răspuns:

Nimic.De ce as vrea asta? Vreau sa vad daca pot sa traiesc asa cum sunt.Si sa le rad in fata ratatilor care au vrut sa ma schimbe...

| Mădă0611 a răspuns:

Vrei sa vezi complexele altora? laughing
Am avut un accident cand am fost mica si am barbia mai spre stranga, de acolo niste complexe, si am multicele cicatrici, nu de atunci, dar tot din "tinerete", cand ma credeam van Damme "daca tu cazi, eu n-am cum, daca pe tine te doare, pe mine n-are cum, daca tu nu poti face un lucru, eu pot", a, da, am riduri, de expresie, dar adanci pentru varsta mea (ma spal foarte des), deci, as vrea sa fiu ca din fabrica. big grin
Psihic... sa zicem ca ma enervez repede, raportat la cum cred ca e normal, in rest e oky doky, sunt chiar mandra de creierasul meu.

| WhatheWow a răspuns:

Nimic!

| dragos9234 a răspuns:

Nu imi doresc sa schimb nimic la mine.
Sunt asa cum mi-as dori,.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nimic...Suntem perfecti!

| TheStory a răspuns:

De ce as schimba ceva, m-ar ajuta cu ceva, doar nu devin Dumnezeu daca schimb ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As schimba data nasterii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nivel psihic, ne putem schimba oricand. Fizic e mai greu, dar se poate, un exemplu ar fi operatiile estetice. Eu, la mine, nu as schimba nimic, pe plan fizic, sunt multumit asa cum sunt. Pe plan psihic, as schimba, as vrea sa cunosc mai multe, sa stiu mai multe, sa fiu mai priceput in anumite domenii.

| LoveToHate a răspuns:

As cam vrea sa-mi schimb culoarea pielii,urasc pielea mea alba,prea alba, si mi-ar placea sa am mai multa incredere in mine.Atat.

| JohnnyWylde a răspuns:

Da pai, mie imi place gradul mare de indiferenta si calmul pe care le posed, ma duce si capul deci psihic nu prea am ce sa schimb. Fizic, as mai lucra putin la musculatura bratelor si atat.

| para001 a răspuns:

As schimba "pu... " cu una mai mare

| xLove a răspuns:

As vrea sa fiu mai indrazneata! Multa lume ma judeca gresit! Lumea crede ca e mandrie, cand de fapt mie imi e oarecum teama sa vorbesc, sa incerc sa ma evidentiez. Cu toate acestea, am prieteni, am o familie care ma accepta asa cum sunt, cu bune, cu rele.

Fizic, mi-as dori sa nu mi se mai schimbe culoarea ochilor. Multa lume ma considera ciudata, pentru ca nu sunt multe cazuri la care li se schimba culoarea ochilor. De fapt, e chiar ciudat!

La multi ani!

| Xtal a răspuns:

Nimic, ca abia am reusit sa ma accept, dar partial.

Răspuns utilizator avertizat
| TarjaTurunenFan a răspuns:

Fizic: Sa slabesc mai mult.
Psihic:Numai daca este nevoie.

| th4inspiration a răspuns:

As vrea sa-mi ascult mai mult sentimentele decat ratiune, judec prea mult si asta imi afecteaza viata, si faptul ca sunt prea sincera cu cei din jur, adica imi exprim liber ceea ce am de spus cu referire la ceva, chiar daca de multe ori sunt acuzata a fi ignoranta, aroganta, tupeista, nesimtita, doar ca am curajul sa le zic adevarul in fata unor frustrati. Am constatat ca in lumea asta perversa sinceritatea e un defect si "a sti sa minti frumos si mult " este o calitate.

| Hevnoraak a răspuns (pentru th4inspiration):

Oricât ai avea de pierdut nu trebuie să te schimbi pentru nimeni și nimic.

| sabin89 a răspuns (pentru th4inspiration):

"...doar ca am curajul sa le zic adevarul in fata unor frustrati" - Esti sigura ca nu esti si tu frustrata?

| th4inspiration a răspuns (pentru sabin89):

Ce? esti unul care minte frumos? si te-ai simtit jignit? laughing Eu nu-s frustrata doar indignata de faptul ca oamenii sut obisnuiti prea mult sa te mita in fata frumos, fara pic de empatie, perversa lume mai e in ziua de azi.

| sabin89 a răspuns (pentru th4inspiration):

Eu ti-am dat numai o idee, sa te autoexaminezi. Pentru ca vorba aceea "Cine zice ala e" se cam adevereste de multe ori. Dar daca tu zici ca nu esti frustrata, asa sa fie.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru th4inspiration):

Am inteles.Deci tu judeci "prea mult" din cauza emotivitatii.Si ratiunea ce mai e? Instinct? laughing

| th4inspiration a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Pai nu stiu, da-mi o definitie concreta a ratiunii, poate tu le stii mai bine happy

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru th4inspiration):

Asta poti cauta si pe DEX.
Oricum, bucura-te de acest dar al naturii, cum poti spune ca gandesti prea mult? Noi trebuie sa evoluam, sa depindem mai putin de sentimente, si mai mult de ratiune.Doar nu vrei sa fim din nou animale.Totusi,cateodata imi place mai mult natura decat umanitatea.Este mai linistita, nedegradata de vreo rasa orgolioasa, ce doreste sa rapuna si ultima farama de oxigen.Superficialismul dezintegreaza umanitatea.

| th4inspiration a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Daca evoluam, evoluam spiritual deci trebuie sa depindem de sentimente, ca in final unicul ucru cu care ramai este sufletul si nu creierul happy parerea mea, si nici natura nu cred ca exprima puritatea in adevaratul ei sens Si de multe ori supeficialitatea este in fiecare din noi, fiecare ne-o aratam maimult sau mai putin in functie de cerintele mediului ezterior noua.

| th4inspiration a răspuns (pentru th4inspiration):

Nu cred ca a gandi mult e ceva gresit, doar a judeca prea mult este gresit si asta e valabil in cazul meu : judec prea mult happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Greseala ta nu este ca spui ce gandesti, ci ca traiesti cu impresia ca "adevarul tau, trebuie sa fie si "adevarul" altora.

| th4inspiration a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ar fi si asta o idee happy dar chiar nu traiesc cu impresia ca adevarul meu e adevarul altora deoarece stiu sa-i respect pe cei din jur(ceicare merita), chiar daca am prostul obicei de a critica, eu ii tratez pe cei din jur exact asa cum ma trateaza ei pe mine. Si cam atat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Daca-i tratezi pe cei din jur "exact" cum te trateaza si ei, de ce nu crezi ca si ei sunt la fel de sinceri ca si tine.Care-i deosebirea?

| th4inspiration a răspuns (pentru anonim_4396):

Deosebirea e ca eu nu-s ca ei si ei nu-s ca mine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Da,fizic

| th4inspiration a răspuns (pentru anonim_4396):

Si psihic, ca doar nu toti gandim la fel? sau gandim? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Nu gandim la fel, in mod normal.Dar ce ai vrut sa insemne cand ai scris:"ii tratez exact la fel."?

| th4inspiration a răspuns (pentru anonim_4396):

"tratez " - "ma comport " cu ei asemenia cum se comporta ei cu mine, "reciprocitatea sentimentelor" happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Si sentimentele nu fac parte din psihic?

| th4inspiration a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca nu. sau nu stiu. Pentru fiecare sentimentele inseamna altceva, nu suntem la fel, nu gandim la fel, sentimentele si intensitatea lor difera de la individ la individ.

| anonim_4396 a răspuns (pentru th4inspiration):

Sigur ca fiecare sentiment inseamna altceva, dar toate sentimentele tin de suflet, adica de psihic.

| MagicSmile7 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

"Noi trebuie sa evoluam, sa depindem mai putin de sentimente, si mai mult de ratiune.Doar nu vrei sa fim din nou animale." Pentru claritate, animalele au instinct sau sentimente?
Emotivitatea e ceea ce-i ofera sens fiintei umane. Daca presupunem ca prin evolutie balanta se inclina tot mai mult spre ratiune, atunci nu ne vom diferentia de niste mecanisme.

| Sentinel a răspuns (pentru th4inspiration):

Continua sa fii tu insuti si lasa lumea sa fie asa cum este. Cine se teme de moarte? Tu, sau numele tau? Ce-ar fi sa te opresti din a mai judeca pe altii dar si lucrurile? De exemplu, ploua, sa nu spui "ce urat este afara", ci sa-ti constientizezi pornirea de a judeca, de a eticheta, si sa nu o faci. Pe moment vei simti tensiune, in scurt timp vei simti altceva. Ce, ramane sa descoperi tu.

| th4inspiration a răspuns (pentru Sentinel):

De obicei eu nu judec nimic, si pe nimeni ce nu ma judeca, deci la mine e cu reciprocitate happy reciprocitatea faptelor nu si a sentimentelor!

| th4inspiration a răspuns (pentru Sentinel):

Si nu am inteles ideea- "Cine se teme de moarte? Tu, sau numele tau? "

| Sentinel a răspuns (pentru th4inspiration):

Cand spui 2+2=?, poti sa intelegi ca ceea ce gandesti este o operatie de adunare?
Daca cand iti spui numele, poti sa intelegi ca ceea ce gandesti este numele tau si nu cine esti tu cu adevarat, Cel care e constient de acel nume?

Poti simti o prezenta ca si cum ar fi sub sau deasupra ceea ce gandesti? Te poti simti pe Tine?

| th4inspiration a răspuns (pentru Sentinel):

Din pacate sau din fericire eu reprezint ceva mult mai mult decat un nume, numele reprezinta doar insumarea unor litere, o eticheta pe un ambalaj, nu poti sa judeci eticheta ambalajului fara sa descoperi continutul, si aici e vorba de cu totul altceva, dar in fine, eu sincer nu prea ma "simt" pe mine cand imi rostesc numele.

| Sentinel a răspuns (pentru th4inspiration):

Am inteles. Ma opresc aici.

| inaescu a răspuns:

As vrea sa fiu mai indulgenta. Justitiarul din mine iese prea des la suprafata. laughing

| andreeagabriela95 a răspuns:

As vrea sa nu mai fiu asa sentimentala, sa fiu mai indiferenta si as vrea sa mai schimb ceva la aspectul meu, cum ar fi parul, tenul.