| DorelSudoru a întrebat:

"Daca iti doresti ceva cu adevarat poti indeplini..."
Am auzito de multe ori adevarat sau fals. ce credeti?

16 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ceea ce ai scris tu mai sus se referă la anumiţi factori determinanţi pentru materializarea unei idei.
,, Ideile nu pot transforma realitatea decât prin atitudinea oamenilor." (Henri Wald-Tensiunea gândirii).

| Skylar a răspuns:

Total adevarat.

| petruclaudiu78 a răspuns:

Fals. Daca iti doresti cu adevarat, ai sanse mai mari sa reusesti, dar reusita nu este garantata.
Depinde foarte mult si cat sunt de departe dorintele de posibilitatile tale. De exemplu, oricat ti-ai dori tu(cu adevarat, ca sa nu ne abatem de la expresie) sa devii campion mondial la 100 m, nu poti (daca ca nu ai si calitati fizice innascute, oricate antrenamente ai face, este inutil).

| petruclaudiu78 a răspuns:

@Desteptule, care mi-ai dat "stupid":
Povesteste-mi putin despre viata ta plina de impliniri, te rog eu mult!
Cum zici? Nu ti-ai indeplinit chiar toate dorintele? Inseamna ca nu ti-ai dorit cu adevarat. Cata neseriozitate! Nu-i nimic, de maine (dar de dimineata, ca nu mai e vreme de pierdut) sa incepi sa-ti doresti cu adevarat si toate se vor realiza candva, orice ti-ai dori.

| Malphas a răspuns:

Îmi doresc o acadea din tot ficatul. Hocus Pocus! A apărut! big grin

| MadnessCaffe a răspuns:

Total fals. Daca tu iti doresti sa ajungi prin Galaxia Andromeda crezi ca vei ajunge daca chiar vrei? Nu.

Daca e ceva realizabil, atunci este adevarat.

| Artemisia a răspuns:

Normal ca e adevarat, normal ca se poate.
Daca iti doresti ceva, cu adevarat, daca numai la acel lucru te gandesti, cum sa il obti, zi si noapte, lupti pentru el, il vei obtine garantat.
Daca te dai batut, esti las sau lenes, nu vei obtine nimic.Lucrurile nu pica din cer, trebuie obtinute, trebuie sa lupti pana la epuizare si nu ai voie sa spui ca iti este greu sa ca renunti.
Trebuie sa te agheti si de ultimul firicel de speranta pentru a reusi.

| DBlack a răspuns:

Da, daca iti doresti ceva cu adevarat, poti obtine, sau indeplini. dar trebuie sa muncesti, nu sa stai cu burta in sus si sa spui, lasa ca imi doresc cu adevarat, o sa mi se indeplineasca.hee hee

| Catheryne a răspuns:

Adevarat

| black1white a răspuns:

Totul depinde da tine. daca iti doresti cu adevarat ceva si esti optimist ...sigur vei reusi mult succeswinking

| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna!
Adevarat si nu prea.
Daca iti doresti ceva cu adevarat si lupti pentru el atunci da.dar daca stai si te gandesti as vrea aia...atunci sunt mai putine sanse deci trebuie sa-ti doresti din toata inima sa nu spui as vrea sa spui Vreau! Imi doresc cu adevarat! si cum a spus si @yulyaNNa documentarul este foarte bun si poti invata multe din el.happy

| Xmadness a răspuns:

Daca e ceva SF cam greu normal, da daca e ceva relizabil si til doresti destul de mult si muncesti pentru a ajunge la acel ceva adica nu numa stai si te gandesti " Mama cat vreau eu aia cat mil doresc " si faci ceva in scopul de a atrage acel lucru e cat se poate de adevarat.

| dahak a răspuns:

Fals

| yulyaNNa1407 a răspuns:

Eu cred ca este adevarat...nu stiu daca ai vazut documentarul "The secret", daca nu, uite aici http://www.shoq.ro/video/1_-_The_Secret_-_Secretul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider ca daca iti doresti ceva foarte mult si ai destula vointa sa duci pana la capat ce ti-ai dorit, poti sa iti indeplinesti orice doresti. (excluzand faptele imposibile). Deci cred ca e adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e adevărat însă trebuie să și muncești pentru ceea ce vrei, nu să rămâi doar cu dorința.
Totuși, eu zic că sunt niște limite și aici. De exemplu să intri în Soare și nici să nu te arzi. Deocamdată nu poți, dar dacă îți dorești din toată inima și aștepți să se inventeze ceva care să îți permită accesul, poate-poatewinking. Sau poți să intri într-un joc sau desen. Deci dacă îți dorești ceva cu adevărat poți îndeplini, dar ceea ce nu depinde de tine poți înlocui cu realizarea a ceva apropiat dorinței tale.