| WhatheWow a întrebat:

Daca Universul ar fi un muzeu si noi doar niste exponate, la ce categorie ne-am incadra?
Cine ar fi vizitatorii?

Răspuns Câştigător
| pyma a răspuns:

Noi am fi la categoria: Așa nu!, iar cei care ne-ar privi sunt viitorii ocupanți ai categoriei.

| WhatheWow explică (pentru pyma):

Deci avem si viitor, adica urmasi; ma intreb ce va scrie la ei cind vor ajunge, la rindul lor exponate?!

| pyma a răspuns (pentru WhatheWow):

Lol?!

26 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

La categoria varza si te va papa caprele mele.

NOname
| NOname a răspuns:

Am fi prea nesemnificativi pentru a face parte din muzeul universului.

| WhatheWow explică (pentru NOname):

Eu cred la categoria "Virusi" am putea avea putin loc.

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Da, destul de logic ("Population Zero" spune tot), însă tot nu ştiu dacă am încăpea...decât dacă ar fi un muzeu al naibii de mare.

NOname
| NOname a răspuns:

Haha, acum mi-am amintit, apropo de paraziţi şi viruși...
http://i.imgur.com/KX48p.png
:))

| carpediem a răspuns:

Specia care distruge orice forma de viata, inclusiv pe ea, iar vizitatorii ar fi niste bacterii anaerobe.

| Woodenpints91 a răspuns:

Probabil am fi o cutie beche cu cioburi ce aşteaptă de ani buni reconstituirea unui vas.
Acum nu că aş vrea să fiu eu ăla rău, dar personal sunt de părere că în univers există o mulţime de alte lumi mult mai interesante decât a noastră. Dar ne place nouă să ne credem importanţi...de aici şi poveştile conform cărora extratereştii nu ar avea altă treabă mai bună decât să ne studieze pe noi în secret...

| VadTot a răspuns:

Ceri prea mult! dar asa ca sa ti raspund. am fii niste simple Excremente si deci nu vad cine ne ar vizita!laughing

| WhatheWow explică (pentru VadTot):

Da mai, excremente dar excrementele unui zeu; chiar crezi ca nu se gaseste vreun proctolog care sa ne trimita la laborator? laughing

| VadTot a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu Nici decum! Specimene ca noi ..nu ar mai trebui sa mai ia nastere in vecii vecilor!

| WhatheWow explică (pentru VadTot):

Ma gindeam si eu la asta si la cum ar fi sa disparem dar m-am consolat cu ideea ca intotdeauna se vor gasi niste prosti sa umple golul, atunci nu-i mai bine sa-l pastram noi ocupat?

| VadTot a răspuns (pentru WhatheWow):

Bai nene Acel Gol s-a umplut de mult chiar a dat pe afara de mult timp chiar totul curge in neant si fara intoarcere de mult timp.
Sfarsitul e Aproape~! scapa cine poatelaughing ok? hai noapte buna!

| andrei a răspuns:

Ce urat ganditi despre specia umana.
Incep cu a doua intrebare. Daca Universul ar fi un muzeu inseamna ca si celelate specii de extraterestrii ar fi acolo. Deci cam nu ar mai ramane nimeni sa ne viziteze. Dar daca vroiai sa spui ca Universul ar avea un muzeu cu toate si tot, ar fi posibil sa-l vizitam si noi si celelate specii.

Acum revin la prima intrebare. Eu cred la "Specie dominanta pe planeta sa". Chiar daca nu suntem foarte dezvoltati in comparatie cu speciile mai "batrane" suntem totusi cei care domina Terra.

| Hmmmm a răspuns:

La categoria stiinta/filosofie. Astia de la trivia/amuzante, ca vizitatori.

| AliveOne a răspuns:

Categoria ''prajituri cu gust urat'' extraterestrii se vor uita la noi cum ne uitam noi la tiganii care ne fac tara de ras si vor planui probabil sa arunce cu o raketa in noi ca numai ''praf'' am fi si noi utili in universu astahappy.

| andrei a răspuns (pentru AliveOne):

De ce spui asta? Vrei sa spui ca Universul le apartine celorlalte specii de extraterestrii? Sau vrei sa spui ca noi facem de ras Universul? Explica te rog.

| AliveOne a răspuns (pentru andrei):

''Noi,oamenii facem de ras universu'' pai. universul nu e o persoana 1 si 2 parerea mea e ca nu suntem singuri si tot parerea mea este ca suntem cele mai inferioare fiinte care gandesc rational din universul asta deci da intr-o competitie intre 2 galaxy (daca ar exista asa ceva) am face de ras galaxya asta

| andrei a răspuns (pentru AliveOne):

Gandesti ca un roman pur... Tipul ala de roman care ne-a adus unde suntem.

| AliveOne a răspuns (pentru andrei):

Prietene in primul rand eu nu ma consider roman deci prin urmare nu-mi pasa ce se va alege de tara astawinking in al 2-lea rand unde crezi ca ''te aflii''?

| andrei a răspuns (pentru AliveOne):

Dar ce esti?

| AliveOne a răspuns (pentru andrei):

Sunt de origine germana dar din pacate locuiesc in Romania...

| andrei a răspuns (pentru AliveOne):

Totusi ai o mentalitate tipica romanilor pe care ii hulesti. Eu sunt mandru ca sunt roman.

| AliveOne a răspuns (pentru andrei):

Cum zici tu. Eu in locul tau nu as fi laughing

Răspuns utilizator avertizat