| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

De cateva zile visez lucruri aiurite si ciudate, dar nu le visez o noapte dupa alta.
Dar azi noapte a fost chiar ceva ciudat si ma gandesc ca ar insemna ceva. Am visat cum de doi oameni se sarutau pasional, dar nu imi erau cunoscuti. Era asa liniste si romantic. Oare de ce am visat asta? Daca credeti ca are vreo semnificatie va rog spuneti-mi si miewinking. Multumesc >anticipat:*

Răspuns Câştigător
| PhaseMorphXR a răspuns:

Visele sunt pur si simplu niste halucinatii declansate intr-o stare de inconstienta (somn). Nu exista o relatie cu realitatea in continutul lor (doar vointa de a vedea acest lucru, uneori), nu se pot studia, nu se pot interpreta, nu se pot traduce, se pot doar... savura. Parerea mea e ca nu are rost sa-ti pierzi timpul cu "dictionare de vise", "parapsihologie" si alte minunatii, visele acestea le vei uita, maine, peste o luna, peste un an, 10 etc... si altele iti vor umple memoria, pentru moment.
Numai bine.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește dicționarul de vise aici, www.elystar.ro
Pa, pa.

| GyeBaek a răspuns:

Pai depibnde la ce filme te uiti.

| AnaMaria_2328 a răspuns:

Ei...cel rau poate o fi bagat asta, dar nu-i nimic semnificativ cred.

| Dunnamite a răspuns:

Visezi color? este mut visul?

| anddclaus a răspuns:

Cred ca iti vai gasi jumatatea

funda?

| grimreaper_9745 a răspuns:

Cu ce iti incarci subconstientul inainte sa te culci aia vei visa. Nu se intampla tot timpul. visele nu trebuie interpretate in viata reala. ele sunt doar fantezii ale subconstientului nostru.