| Bilbobabag2y a întrebat:

De ce ajunge un psihopat sa aiba iq bun, pur si simplu de la sine? Eu gandesc asa i se atrofiaza empatia si creste iq ca si cum ai avea miopie dar ti se imbunatateste auzul de la sine.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Nu toti psihopatii au IQ bun iar cei care au inteligenta mare probabil o au din gene de la unul din parinti.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu toti psihopatii au iq bun. E de la caz la caz.

| Bilbobabag2y explică (pentru Wr3nch):

Nu toti dar sunt avantajati mult fata de noi, daca psihopatia e usoara ca le merge bine mintea de la sine daca e severa e nasol, dar asa usoara e numai bine au functii bune nu simt frica ca noi

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu IQ-ul te naști. Nu "ajungi" sa-l ai mai mare

| AdioTPU a răspuns:

Pentru că psihopatii de fel au un IQ peste medie. Asta am citit. Evident, nu toți. Sunt și psihopați mai primitivi big grin