| NoGames a întrebat:

După părerea voastră sinuciderea este lașitate sau curaj?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Disperare.

137 răspunsuri:
| stuffhappens a răspuns:

Curaj sigur

| BandOfHorses a răspuns:

Cateodata iti vine sa te omori stiind ca parinti te vor omori daca nu fac lucrurile "bune" cum ar fi scoala... daca nu treci...Sau majoritatea se omoara pentru ca l-a parasit iubita/iubitul:Olaughing

| MicutzaaPooh a răspuns:

Lasitate

| alexandra_2113 a răspuns:

Depinde de starea persoanei, adica uneori poate fi mai mult lasitate

| stefy_7968 a răspuns:

E curata nebunie!

| FetitaRea a răspuns:

Poate lasitate poate curaj dar sigur prostielaughing

| FeTiTaDeCaRtIeRx3 a răspuns:

Prostieee! Bhaa!laughing

| Francesca14 a răspuns:

Lasitate sau Disperarewinking

| alexandra_7047 a răspuns:

Pai esti un las pentru ca te omori si esti curajos pentru ai curaj sa o faci

| MissDelevingne a răspuns:

Cum sa fie curaj? prostie, tampenie slabaciune si DAaa, lasitate

| carmenmaria a răspuns:

E o prostie...mare

| Maddu_2367 a răspuns:

Lasitate si disperare. Unii vor sa atraga atentia si sa ameninte doar dar sa nu faca acest lucru. uneori e si manipulare

| NoGames explică:

103 Raspunsuri?! Baa! Voi sunteti nebuni! Si dintre care sunt cel mult 25 ceva mai inteligente... apoi urmeaza cele vreo 30 care se repede...iar restul sunt de gen: "lasitate"/"prostie"/"disperare".103 mail-uri pentru cateva raspunsiri bune chiar nu se merita straight face

| Dinu_4691 a răspuns:

Curaj

| delia18 a răspuns:

Prostie, disperare, iad ( anunt pentru toti : nu va sinucideti)

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim05010 a răspuns:

Cu siguranta cei care fac asta o fac din disperare. Exista anumite momente in viata cand simti ca nu mai poti sa faci fata unei anumite dureri sau stresului. Atunci crezi ca singurul lucru care poate opri durerea respectiva este sinuciderea. Insa ea nu este o solutie. Dumnezeu ne incearca pe toti, pe altii mai mult sau mai putin. Cand simtim ca nu mai puteam, avem nevoie ca cineva sa fie langa noi, sa ne asculte. Traiti-va viata ca este frumoasa si cu rele si cu bune!

| lory81 a răspuns:

Si eu cred ca e un act de curaj, iti trebuie mult tupeu sa duci la capat un asemenea gest

| marya_8267 a răspuns:

Si una si alta.

| AidaAmaranta a răspuns:

Curaj prostesc!

| ajutorul3000 a răspuns:

Din mai multe motive.Din care si prostia.

| Murthag a răspuns:

Lasitate si curaj...50/50 big grin Ii este frica sa traiasca dar a avut curaj sa-si puna capat zilelor

| onelove12 a răspuns:

Pierdere al curajului si disperare

| dya007 a răspuns:

Lasitate...deoarece te sinucizi din anumite nimicuri, si nu dai dovada de curaj ca sa iti imfrangi temerile

| lalabell a răspuns:

Este clar ca e lasitate, cand sunt ing¡fundati in probleme prefera calea cea usoara, trebuie sa iei viata in piept si sa razbesti prin tot si sa nu renunti niciodata

| DaNNNiii a răspuns:

Prostie

| xPynckx a răspuns:

Sincer...sad pare my mult lasitate. decat curaj. propia opinie.happy

| Overflame a răspuns:

Cei care se sinucid de obicei au probleme...iar daca te sinucizi dai dovada de lasitate

| alex50 a răspuns:

Dupa parerea mea este un gest ce denota lasitate, din moment ce nu mai vor sa lupte cu greutatile de zi cu zi.

| reyandy45 a răspuns:

Lasitatea uni om singur!