| NoGames a întrebat:

După părerea voastră sinuciderea este lașitate sau curaj?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Disperare.

137 răspunsuri:
| cribi a răspuns:

Lasitate

| cribi a răspuns:

Disperare

| alexutz17 a răspuns:

Lasitate... dar si putin curaj! dar mai mult prostie laughing

| Pysko13 a răspuns:

Lasitate. deoarece nu infrunti viata...cand vine un moment mai greu tuh renunti.

| Negative a răspuns:

Aduce mult a disperare, dar mi se pare lasitate, lasitate de a infrunta viata cu bune cu rele.happy

| SweetyGirL_8439 a răspuns:

O mare prostie

| Danny_4065 a răspuns:

LASITATE... inseamna ca esti las si nu mai vrei sa continui viata!

| Darkkfruit a răspuns:

Plictiseala

| WeeD_1692 a răspuns:

Curaj

| andreea_3973 a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea,eu cred ca sinuciderea este lasitate(adica: daca esti intr-o situatie grava, in loc sa fi optimist si sa zici ca totul va fi bine, te sinucizi(si nu vorbesc la persoana ta)...Acest exemplu arata ca sinuciderea este "lasitate". Daca te-am ajuatt imi pare tare bine! La revedere!

| ancutza_2418 a răspuns:

Lasitate

| 0ffliner a răspuns:

Dracie.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Sinuciderea e un pacat, o lasitate. insa cei care se sacrifica pentru tara lor nu se sinucid, de aceea au curaj.

| Dootzy a răspuns:

Unii oameni se sinucid pentru ca au probleme, iar sinuciderea inseamna lasitate pentru ca le e frica sa isi rezolve problemele.

| Problemaaa a răspuns:

Prosteeee sa stii ca ai pus intrebarea fix de ziua mea

| Antimanele104 a răspuns:

Lasitate,100%.Si asta e valabil si pentru japonezi, care cred ca e o chestie de onoare.Auzi,cica ma sinucid ca sa nu imi dezonorez reputatia.Tot ei mai zic si ca numai crestinii vad sinuciderea ca un pacat.Nimic mai fals:coreeni, chinezii si multi alti asiatici nu au ridicat niciodata sinuciderea la rang onorabil, cu atat mai mult cu cat nici ei nu sunt crestini.