| anonim_4396 a întrebat:

In ce situatii e bine sa te iei dupa ceilalti, dupa turma?

28 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Numai si numai in activitati sociale destinate turmei; munca,conduita civica si altele,chiar daca si acolo iti pastrezi o anumita caracteristica care te diferentiaza caci, a nu te face observat daca esti un libertin, este imposibil.

| Flav a răspuns:

Atunci cand iti asculti instinctul. Dar tu, Jelli, de ce pui intrebarea asta? Tu esti o copie xerox la vreo 2 persoane de pe aici.
@Genom - e prima oara cand observ o greseala de scris la tine.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Da, ai dreptate. O mică scăpare.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Una dintre persoanele la care te gândești cred că o intuiesc și eu, dar care e a 2-a?laughing Hai să lămurim odată lucrurile...

| Flav a răspuns (pentru anonim_4396):

Apai conteaza? Sa copieze pe cine vrea ea, mie unul imi e amuzanta. Pot desfica si firul narativ, dar inca nu mi-am terminat cafeaua. Sa-ti incepi dimineata cu Jelli, e ceva, nu gluma.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Nu cred că e genul pe care, pălmuind-o, o aduci pe calea pe care o consideri tu dreaptă. Ea vrea să se schimbe și simt că se străduiește, tocmai d-aia poate pare falsă.
Sper să nu aduci în discuție evenimentul cu bunica, doar fiindcă am zis "pălmuind-o", nu e nicio aluzie.laughing

| Flav a răspuns (pentru anonim_4396):

Particica asta de discutie trebuia s-o avem pe privat, nu aici in vazul tuturor. Stii care e problema? Eu nu vad ca vrea sa se schimbe, iar dupa mesajele din trecut pe care le-am avut cu ea, mi-am dat seama cat de falsa este. Atat pe site, cat si-n 'particular'. Si cand incearca sa fie ipocrita sau sa atraga atentia asupra ei, vin si trag rapid un claxon. Insa, sa fii sigur ca, atunci cand voi observa o schimbare pozitiva in atitudinea ei, o voi incuraja/sustine. Dar, mira-m-as.
Bine, bine. Chiar n-aveam de gand sa fac vreo aluzie, indiferent c-ai pronuntat acel cuvant. Nu-s sigur daca a palmuit-o sau a trosnit-o...

| IMC90 a răspuns (pentru Flav):

Scuze ca ma bag, da asa am prostu obicei, sunt mai taran laughing

Nu ti se pare putin (dar doar putin, nu prea mult) ciudat, tu barbat fiind (sau cel putin asa pozand) sa porti ranchiuna unei fete de 14 ani (mai nou 15)? nu ca as avea ceva personal cu tine (existenta ta ma lasa rece, vorba lui Wooden) dar eu cred ca tu ai 2 obsesii. Una se cheama Jelli si cealalta NoName. Si crede-ma, e al reaq de dubios ca un barbat sa poarte ranchiuna la 2 femei. Daca erai si tu femeie, te intelegeam rolling on the floor (sau esti undercover?)

| Flav a răspuns (pentru IMC90):

Tu observi ca ai nevoie de atentia mea de mai mult timp. Asa ca, Harap-Alb, sa-ti raspund:
Nu port ranchiuna lui Jelli. As dori sa vad o schimbare la ea, s-o vad pe acea Jelli care a intrat pe site. Dar nu cred ca ea este capabila de-o schimbare, nu cred ca ea doreste acest lucru.
Obsesie? Daca era vreo obsesie, mai ales cu NoName, incepeam deja s-o raportez, sa trimit mail-uri pe la admini, asa cum face ea. Dar nu m-am stresat cu aceste lucruri, am avut doar pretentia sa nu-mi mai stearga postarile. Atat.
Este anormal ca un barbat sa poarte ranchiuna la 2 femei? Da' pe asta din ce put al gandirii ai scos-o?
Si in the end: am vazut ca mi-ai mai ricosat numele pe ici-colo, cu tentative de ironii. Asa ca, mosule, what's your problem?

| CoquineNoire a răspuns:

Cand esti in mall, si sunt reduceri de 90 la suta, si te iei dupa turma de muieri care vor sa-ti ia acea rochie mirabolanta.
it's mine, eu am vazut-o prima, bitchiz!

| IMC90 a răspuns:

Teoretic, niciodata

Practic, daca esti bata la un examen, doar n-o sa dai foaie goala rolling on the floor

| Woodenpints91 a răspuns:

Când hotărăşti că nu mai vrei să gândeşti pentru tine şi îi laşi pe ceilalţi să gândească în locul tău.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Cand nu ai niciun aspect pozitiv de pierdut. Usorrr.
Conteaza cu adevarat sa stai sa te gandesti pe toate planurile. In principal, moralitatea este in prim plan.

| Magnifico a răspuns:

In oricare situatie in care ei nu gresesc!

| ROB3RT89 a răspuns:

Cel mai bine e sa fi orginal si sa nu te iei dupa altii! Aici nu vorbesc de locul de munca sau de cei care merg la proteste...Cand alti au anumite idei pozitive, e bine sa te iei dupa ei.Un mic exemplu ar fi let's do it Romania sau voturile anti acta.

| KARINA2012 a răspuns:

Atunci cand treci prin filtrul ratiunii decizia si doar tu consideri ca e bine sa faci pasul.Nu trebuie sa faci un lucru ca asa fac si ceilalti.D-zeu ne-a inzestrat cu ratiune si libertatea de-a alege.Foloseste-le!

| CrissuCristina a răspuns:

In nicio situație, cu excepția celor în care știi ca este un lucru bun.

| RuxiLysm a răspuns:

IN situatile in care nu stii ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când te afli într-o clădire străină în care izbucnește un incendiu și nu mai nimerești ieșirea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista genul asta de situatii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cind esti oaie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau, mai bine zis, cand esti prost de freci la roatawinking

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Nu trebuie sa te iei in nicio situatie dupa ceilalti deoarece acestia pot gresi si poti avea de pierdut, lucrul in echipa este cu totul altceva.

| Gorath a răspuns:

Când vrei să chiuleşti.

| Notty a răspuns:

Normal e bine sa fii orginal dar te poti lua dupa altii cand ei fac ceva mai frumos sau cand reusesc ceva dar sa ai grija sa nu-si dea seama ca i-ai plagiat.big grin

| Marmun a răspuns:

Mai putin decat in masura in care turma se ia dupa tine

| Astrid47 a răspuns:

Niciodata,nu trebuie sa fii ca ceilalti, trebuie sa face ceea ce crezi tu ce e bine.

| bellatembela a răspuns:

Asta e ceva ce trebuie sa vezi singura.