| anonim_4396 a întrebat:

La ce manastire as putea merge pentru a ma calugari?

17 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

La bordelul "Crucea de piatra".

| Klepto a răspuns:

Doar un troll plictisit cu tenta crestina-sexuala.

| DorelSudoru a răspuns:

Vino la mine acasa...

| thealchemist a răspuns:

Vezi sa fie una cu calugari sexy (stii ca trebuie sa faci sex cu toti, nu?).

| miradoniz a răspuns:

hee hee "atunci când învățăcelul e pregătit, maestrul e în fața lui"hee hee atunci când ești gata, întrebarea asta nu are sens-părerea meahee hee

| Laura a răspuns:

De ce ai vrea să faci asta?

| elasexygagica a răspuns:

Cu ce teo suparat viata de vrei sa te castrezi?

| enverhoxha a răspuns:

La oricare. Dar eu aş alege una catolică.

| Ofiintă a răspuns:

La manastirea din orasul tau
Dece nu-ti convine ai vrea sa scapi de parintzi si sa-i vezi din an in paste dupa care sa evadezi de acolo in cluburi hai fi serios 2011 se duce sa se calugareasca laughing

| vanessa_6993 a răspuns:

Hei! Eu zic mai bine sa stai cuminte nu te cunosc dar nu cred ca ai fi bun pentru asta ai o viata distreaza-te! Asta inseamna sa te izolezi de tot pupici si uita de calugarit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La niciuna, ma indoiesc ca ai putea ajunge asa departe, asta pentru ca nu ai chemarea respectiva, daca ai fi avut stiai deja prin legatura cu biserica, brusc asa cum te duci te si intorci.

mai am o nedumerire, care-i treaba cu funda pe care-o tot fluturati toti in timp ce altii o cer asa insistent?
Da.deja ma plictisesc pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La una data deja in folosinta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La manastirea de tamaie.

| Robert5678 a răspuns:

Ai prefera sa iti pierzi restul vieti traind in minciuna? Pui intrebarea asta aici (in caz ca nu e pusa asa, din gluma) deparca TPU ar fi raspunsul alegerilor tale in 99% din cazuri.Iti dai seama ca ceea ce vrei tu sa faci,e ceva ce probabil te va urmari pe tot restul vieti, nu? Nu cred ca ai vrea sa faci asa ceva fara sa te informezi inainte, iar locatia unde te poti calugari sa faci asa ceva...pai,asta cred ca o vei gasi odata cu 'informarea' pe care ti-o recomand.

Acum,te rog si pe tine,cum am rugat pe multa lume,terminati va rog cu intrebarile astea,care sunt puse ori asa din gluma, (sau din prostia unora mai bine spus),ori intrebari care chiar nu cred ca ar trebui sa te bazezi pe TPU in legatura cu ele,gen intrebarea ta,care pur si simplu e ceva care te afecteaza tot restul vietii,cine stie,care destept de aici te trimite pe draq stie unde,si genul de intrebari la care poti gasi foarte usor raspunsul pe google,fara sa iei locul unor oameni care pun aici intrebari care chiar au nevoie de un raspuns... Oricum, noroc in planul tau de a-i calca pe urme lu isus ala, si te rog ia in considerare ce am spus.O informare de pe google sau Wiki (in unele cazuri) e ceva pe care te poti baza cu mult mai multa incredere in unele cazuri.Bafta!

| Gabytzuu001 a răspuns:

Manastirea Sfintii Voievozi Mihail si Gavril din Slobozia jud. IL

| SomeonedinclanulluiBent a răspuns:

Asa fac toate/toti cand sunt loviti de foame oh go on. Hai la manastire, ca-i totul mokaaa.