| 2012_1878 a întrebat:

La ce va duce gandul cand auzi-ti cuvantul "razboi"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neliniște.

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Gâlcevănătăvă mai pe bulgareste.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Războiul este una dintre cele mai calme stări de fapt.
În 1942 era mult mai linişte în lume decât acum!
La ce mă gândesc când aud război? La o stare conflictuală pe-o scară cât mai largă la adăpstul căreia mi-aş putea regla şi eu câteva conflicte.
Salut.

| AvalohAlyn a răspuns:

Dezastru si vieti nevinovate pierdute.
Si imi mai vine in minte opusul:pace.Eu vreau sa fie pace, prin violente nu se rezolva nimic, nu mai suntem in secolele trecute ca sa ne razboim si atacam.Eu cred ca diplomatia ar trebui sa mai amelioreze starile.

| Razvan a răspuns:

Razboiul sexelorwhistling
Imi placesmug

| Dmonik a răspuns:

Eu daca aud, aud.
Dar daca vad, asa cum ai scris tu "auzi-ti", ma apuca o stare de iritare, incat imi vine sa-ti dau doua palme cu cartea de limba romana. Ce zici? Pe tine la ce te duce cu gandul ce ti-am scris?

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu ma gandesc la rachete si bombe cu antrax, sorry, ci la un conflict intre doua persoane, extrem de dur si cu mize foarte mari.

| DorelSudoru a răspuns:

Call of duty

| MidnightLady a răspuns:

La covoarele tesute de bunica-mea.

| muzicalBoX a răspuns:

Lupta acte violente si sangeroase.

| DamnedShadow a răspuns:

Moarte.

| TheCritic a răspuns:

La jocul ala pe foi... Avioanelelaughing

| AliceInMordor a răspuns:

Un camp plin de oameni morti sau raniti in haine de armata...

| erik a răspuns:

Razboi este toata ziua si in fiecare loc numai ca el se reflecta la diferite nivele.la ce ma gandesc? ura, invidie, viclenie, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Analfabet