| DNSK a întrebat:

Ce intelegeti voi, copiii, prin cuvantul "copilarie"? La ce va duce gandul?

16 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Copilarie = inocenta; veselie; joaca si jocuri; lipsa de griji; curcubeu.

| Latinmoon a răspuns:

Nimic...

| DNSK explică (pentru Latinmoon):

Stiu

| Latinmoon a răspuns (pentru DNSK):

Calculator si nepasare in rest nimic.

| Bøøgey a răspuns:

Hubba Bubba. Nu stiu de ce, dar asta a fost primul lucru care mi-a venit in minte.

Răspuns utilizator avertizat
| lorena15 a răspuns:

Cateihappy smug

| DNSK explică (pentru lorena15):

Repede vrei sa vezi cine sunt

| lorena15 a răspuns (pentru DNSK):

Da straight face un baiat cu o poza patriotalaughing) care,, il cheama,, DNSK, te-am cunoscut perfect :Olaughingsmug

| DNSK explică (pentru lorena15):

laughing buna asta.

cat despre poza..doar ea e patriota

| lorena15 a răspuns (pentru DNSK):

Stiu, sunt adorabilasmug

| DNSK explică (pentru lorena15):

Daca ai peste 18 ani, poate

| lorena15 a răspuns (pentru DNSK):

mda am 100 de ani, pa.big grin

| DNSK explică (pentru lorena15):

laughing

| rememberme24 a răspuns:

Hm...Copilarie...pai,copilaria este perioada in care nu ai nicio grija pentru ziua de maine, in care nu te stresezi la gandul ca in viitor va trebui sa te descurci de unul singur, ci pur si simplu te lasi cindus de inocenta si fericirea caracteristica varstei si iti imaginezi ca esti stapanul lumii, ca aceasta depinde de tine-de regele ei-si ca o poti schimba batand din palme
Cred ca ne traim copilaria la maxim pana la varsta de 14 ani, pana cand trebuie sa luam singuri decizii de care viitorul nostru depinde(moment in care inocenta noastra dispare oarecum)

| Androoshkey a răspuns:

Zilele in care aveai vacanta mai lunga, zi mai frumoasa, jucarii dorite si zile fara teme...Toata lumea te lauda, te aprecia, leneveai in pat si faceai ce vroiai fara sa fie nimic gresit...inocenta vietii big grin