| eXtrike a întrebat:

N-am chef de introduceri, nu prea pot invata calumea, toti spun ca am cap, tocmai ce am descoperito, am citit o carte 'Sufletul dupa Moarte' (imi place tot despre apocalipsa, moartea etc.) ca din prima citire am retinut 3/4, aproape stiam pe de rost, asa si la documentare si ce-mi place.
Ciudat ca cand citesc de exemplu o carte amarata de istorie, retin foarte greu, nu stiu la ce sa ma gandesc, vreau doar sa retin din ea cat mai bine.

Astept raspunsuri :-s

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil ca inca nu ti-ai dezvoltat o "tehnica" de invatare--- ai cateva sugestii in raspunsul meu de aici : http://www.tpu.ro/......tept-rasp/
Sper sa te ajute in a-ti forma o tehnica proprie. Numai bine!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Greseli:
1. ''descoperit-o''
2. ''ca cand''
3.Obs: ''toti spun ca am cap'' ce vrei sa spui?
Mda, o optiune ar fi sa gandesti cu mintea ta, nu cu a altora.winking

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Dapi bah c*i umflat,ce mamica ta ai vrea sa-ti raspund? Daca tot nu vrei sa ti se raspunda nu mai pune intrebari. Cum a zis unul mai sus,esti prost de bubui si maica-ta merge la intins de banane cand o sa dai corijenta. laughing rolling on the floor Ca nu poti invata calumea,acesta e rezultatul la zgarcenia lui maica-ta de a-ti da mai multi neuroni. Copile,daca tu asa vorbesti inseamna ca te-a facut maica-ta doar pentru alocatie si ajutor social, nicidecum pentru a te creste ca sa devii un om educat. Esti chiar bou, si nu meriti sa ti se raspunda la intrebari. App cati ani ai retardatule?

Răspuns utilizator avertizat
| AFR81 a răspuns:

Mai terminati dracu cu vorbele astea "am cap, dar sunt lenes" sau ceva de genu.Astea sunt scuzele parintilor vostri pentru ca,voi sunteti prosti de bubuiti. Daca tot ai cap,nu trebuie sa te chinui,inveti imediat, cunosc atatia copii care, toata ziua sunt afara si sunt primii pe clasa sau scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta! Sunt curios si eu sa vad ce tampenii scriu altii big grin

| eXtrike explică:

PaladeOvidiu a răspuns:
Greseli:
1. ''descoperit-o''
2. ''ca cand''
3.Obs: ''toti spun ca am cap'' ce vrei sa spui?
Mda, o optiune ar fi sa gandesti cu mintea ta, nu cu a altora.

Tu mai bine ti-ai cauta mamica pe strada de vizavii ca face blowjob la rame.