| Girl0008 a întrebat:

Buna TPU azi am istorie mi-a iesit pe semestru 1 media la istorie 6 (da cam naspa) Si vreau sa iau pe semestru 2 macar 7 sau 8 dar problema este ca atunci cand citesc ori de pe carte dori de pe caiet sau...thinking Nu ma concentrez si nu retin nimic.Ma gandesc la altceva sau alte chestii si nu sunt atenta si nici odata nu retin nimic. Puteti sa ma ajutati?confused

8 răspunsuri:
| cherrybomb a răspuns:

Generatia Facebookwinking

| doc69 a răspuns:

Daca iti plaxc povestile invata ca pe o poveste si iti va fi mai usor sa retii

| JustMe324 a răspuns:

Ia memo +

| janvaljan a răspuns:

Incearca sa citesti dimineata devreme cand te trezesti sau chiar si ziua dar imediat ce te trezesti din somn(odihnita )si o sa vezi ca reusesti bineinteles si cu putina bunavointa...

| KittyRawwr a răspuns:

Trebui sa iti lasi toate gandurile de-o parte si sa te concentrezi NUMAI PE LECTIE. Gandeste-te ca. trebui pentru viitorul tau asta.happy

| MariaChrii a răspuns:

Poti face un rezumat din ceea ce ai retinut in clasa(si daca nu ai retinut nimic pentru ca te gandeai la altceva) poti ruga un coleg sa te ajute cu un rezumat/povestire a lectiei dar ai grija ca povestea sa nu se repete(schimba colegii sau intreaba profesorul de sitorie/dirigintele pentru ca nu poti face asta la infinit)

| tomitzaa a răspuns:

Daca esti din Bucuresti te meditez eu! am numai 10 la istorie si ma duc si la olimpiada!winking

| Alinaa22 a răspuns:

Poii...asta e si problema mea, cateodata nu sunt atenta si nu mai stiu nimic, imi transpira mainile(dap cam ciudat)si nu mai sunt concentrata. ori te gandesti la altceva ori ai emotii ca sa nu primesti note rele