| benny7 a întrebat:

NIŞTE MINŢI LUMINATE.
Ce face știința pentru a găsi elxirul vieţii?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Se poate vedea ca toate lucrurile din univers sunt perisabile. Chiar insusi universul.
De ce fix omul, o faptura fragila sa poata trai vesnic?

27 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Te criogenizeaza.

| benny7 explică (pentru raMLesS):

Crezi că suntem la film, vezi pe net ceva informatii?

| benny7 explică (pentru raMLesS):

Dă si tu un link ceva nu cu teorii de scoală?

| raMLesS a răspuns (pentru benny7):

Te criogenizeaza pana invata cum sa te readuca la normal fara sa te omoare, si o sa te readuca la normal dupa ce o sa gaseasca elixirul tineretii, ca doar asta asteptai.

| benny7 explică (pentru raMLesS):

Normal ca nu.

| benny7 explică (pentru raMLesS):

Oamenii de ştiinţă din Kazahstan au conceput acest elixir. ai ceva likuri mai in legatură?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Medicina se imbunatateste.
Asta se poate observa prin calitatea vietii de acum, fata de cea din trecut.
Avem o longevitatea medie cu mult mai mare fata de acum 100 de ani.
Un elixir care sa te faca sa traiesti vesnic nu cred ca se va gasi niciodata. Dar, poate, in viitor oamenii vor reusi sa traiasca pana pe la 130-150 de ani.

| benny7 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nici eu nu cred dar acesti oameni de ştiinţă din Kazahstan au conceput acest elixir, informaţii mai noi nu am*
cine ne bagă pe noi in seamă?

| benny7 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Aşa e ai dreptate...
Atât cât trăim să trăim pe placul şi gustul nostru!*

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru benny7):

Se poate vedea ca toate lucrurile din univers sunt perisabile. Chiar insusi universul.
De ce fix omul, o faptura fragila sa poata trai vesnic?

| Yurisa a răspuns:

La ce te referi prin elixirul vietii? laughing

| benny7 explică (pentru Yurisa):

Yurisa- logic la viaţă!

| Yurisa a răspuns (pentru benny7):

Viata vesnica nu? Tinerete fara batrante? Sau viata fara de moarte? Sau amandoua. Pai nu consider ca ar fi ideal sa se inventeze asa ceva. Un om nemuritor este un om trist. Daca ar trai vesnic nimic nu ar mai fi nou pentru el, nu ar mai descoperi nimic. Lucrurile sunt facute cu un inceput si sa aiba si sfarsit. Cam asta e ordinea fireasca

| benny7 explică (pentru Yurisa):

Lasă ordinea firească vezi ceva un link de ordine ştiinţifică?*

| Yurisa a răspuns (pentru benny7):

Nu cred ca nimeni nu isi doreste elixirul vietii, nu e necesar laughing

| benny7 explică (pentru Yurisa):

De ce nu crezi ca e necesar, chiar tu?**hai vrei să crezi?**

| Exal a răspuns (pentru Yurisa):

Ce gandire joasa...
Orice om doreste sa traiasca vesnic, viata e ceva de care nu te plictisesti niciodata.
De ce crezi ca oamenii se chinuie sa traiasca cat mai mult?

| Yurisa a răspuns (pentru Exal):

Numai oamenii cu mintea îngustă pot crede asa ceva. Tu esti cel cu gandire joasa. Oamenii nu stiu ce vor, crezi ca a avea o viata vesnica iti aduce fericirea? Sunt multe carti pe tema asta, chiar si Marcel Proust a scris una. O sa iti schimbi gandirea pe la 60 de ani.

| Exal a răspuns (pentru Yurisa):

I don't think so babe, but you can go and die chill happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Exal):

Eu n-aș vrea să trăiesc veșnic.
https://www.youtube.com/watch?v=MOhuK7aZayw

| SonicAndrei a răspuns:

Adică să trăieşti veșnic sau mult mai mult decât normal? Veşnic nu poți trăi fiindcă la un moment dat va dispărea universul. Cât despre prelungirea vieții, oamenii de ştiință caută metode pentru a menține bolnavii în viață şi de a preveni bolile. Poți fi şi criogenizat în speranța că cineva te va trezi în viitor, dar nu e nimic sigur. În rest, moartea naturală poate fi amânată doar de psihicul persoanei şi de Dumnezeu.

| benny7 explică (pentru SonicAndrei):

Despe acest conceput de elixir din Kazahstan? linkuri ceva orice?

| SonicAndrei a răspuns (pentru benny7):

Eu n-am auzit de aşa ceva... De unde ai această informație?

| benny7 explică (pentru SonicAndrei):

Vezi si tu ceva pe net in legătura cu elixiru ok.

| benny7 explică:

Studii si cercetari stiintifice se fac zilnic?

| Alfred0703 a răspuns:

Sigur mai multe decat religia.

| Gaby212 a răspuns:

Nimic.Asteapta sa apara.

| cris914 a răspuns:

Salut,pai ce sa faca? il cauta.