| WhatheWow a întrebat:

Oare Viata pe planeta noastra poate fi datorata disparitiei vietii pe o alta planeta?

Răspuns Câştigător
| ComaniciIonut a răspuns:

Categoricwinking o explozie a unei planete arunca in spatiu bucati din ea, iar pe acele bucati (asteroizi ) stau bacterii cand asteroizii intra in atmosfera altei planete si intra in pamant se dezgheata ma refer la cei inghetati si bacteriile se gasesc intr-un nou ciclu de viata, acum se pot dezvolta big grin Intelegi

7 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Totul e posibil.

| Kaℓi a răspuns:

Poate ca pe o alta planeta s-au nasolit conditiile de viata si au emigrat aici in corpore...
Recesiune interplanetara.

| Adrianetc a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa stii asta, o sa mori mai putin prost daca o sa aflii?

| WhatheWow explică (pentru Adrianetc):

Cu siguranta ca da; un raspuns in plus e o incertitudine in minus, pe principiul actiune-reactiune!

| i86e2 a răspuns:

Viața mamiferelor, care includ oamenii, se datorează dispariției dinozaurilor. Dacă nu dispăreau dinozaurii, nu cred că am fi apărut noi vreodată. Poate o specie de dinozauri ar fi creat o civilizație tehnologică în cele din urmă.

| OnlyWeTwo a răspuns:

Cine stie spatiul nu se termina niciodata iar omul poate ajunge doar la o anumita distanta.Am stat si eu si m-am gandit dar oare cat de mare e acest spatiu. Tiai pus vreodata intrebare daca n-ar fi globul pamantesc noi unde am fi trait?

| GarryOfLivia a răspuns:

Nu stiu eu oricum cred in solutia evolutiva ca omul a evoluat dintr-o maimuta chestia cu dumnezeu sau mai stiu eu ce e prea de tot dar e posibil si parerea ta ca viata dupa o planeta sa fie distrusa pentru a crea viata pe planeta noastra