| Ruines a întrebat:

Paradox:
Daca te-ai intoarce in trecut, atunci cand erai mic si te-ai omora nu ai mai putea sa cresti si sa te intorci in timp ca sa te omori...
Pe voi ce paradoxuri va fascineaza?

29 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu mă fascinează paradoxurile.
Prea multă gândire.

Răspuns utilizator avertizat
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Paradox e viata.

Răspuns utilizator avertizat
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Frate, chestia asta e incurcata rau de tot, deci daca te intorci in trecut si te omori, cum mai poti sa cresti ca sa ajungi in prezent pana in momentul in care te duci in trecut sa te omori cand tu te-ai omorat deja, pentru ca daca te-ai omorat nu mai ai cum sa cresti pana ajungi in momentul in care te omori.
Cumva, in momentul in care tu te-ai in tors in trecut si te-ai omorat totata viata ta pana in momentul in care te-ai intors in timp e ca si cand n-ar fi existat?

Răspuns utilizator avertizat
| Wøodenpints a răspuns:

Am văzut şi eu chestii de genul în Terminator 1, 2 şi 3. Nu mă pasionează. Le gasesc plictisitoare.
Consider că dacă aş pierde suficient timp pentru a le dezlega, oricum asta nu mă ajuta cu nimic în evoluţia mea ca om. Deci nu-mi mai bat capul.

| greyhound a răspuns:

Paradoxul barbierului

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa ideile timpite cu moartea. Gaseste alt subiect, chiar cu intoarcerea in timp. Iar â nu se pune la sfirsit de cuvint!

Răspuns utilizator avertizat
| robijam a răspuns:

Mi se ard neuronii cand ma gandesc la asa ceva. ( ce cuvant smecher, l-am gasit in cartea de BIO )

| MissxD a răspuns:

Raspuns la paradox-ul tau: cred ca daca ai merge in trecut si te-ai omori, ai muri si tu! big grin parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| MissxD a răspuns (pentru Ruines):

Parerea mea este ca nu ar mai fi nevoie, pentru ca odata ce ai murit in trecut, ai murit si in prezent si gata happy

Răspuns utilizator avertizat
| Dem0N a răspuns:

Acesta e paradoxul meu preferat dar te testez eu pe tine cu ceva la care nu te-ai ganditbig grinaca te-ai intoarce in prezent te-ai intalni cu tine cel care vroia sa isi ucida copilaria daca l-ai impiedica viata ar decurge normal sau daca te-ai intoarce in prezent ai putea trai dar fara sa te cunoasca cineva familia prietenii rudele etc...etc...etc..Zi,am dreptate?:X

Răspuns utilizator avertizat
| SupradozaDeViseXD a răspuns (pentru Dem0N):

Daca am inteles eu bine, tu cel din trecut care trebuia sa moara, se intoarce in prezent ca sa il opreasca pe tu cel din prezent sa se duca in trecut sa te omoare. Daca e asa, atunci viata ar merge mai departe, pentru ca, practic nu te-ai omorat, dar ce se intampla cu trecutul tau daca tu dispari din el? Intr-un fel ai fi cv de genu "pierdut in timp", cred ca persoanele pe care le-ai cunoscut pana in momentul in care ai venit in prezent te vor cunoaste, sau mai bine zis isi vor aminti de tine din trecut pana in momentul in care ai venit in prezent.
Am spus ceva bine in toata aiureala asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Dem0N a răspuns:

Ruines am vazut un fel de film care era cam la fel cu intrebarea ta...O fata isi omora copilaria ca sa petreaca timp cu iubitul ei care moare peste 3-4 ani de o boala incurabilawinkingExista si teoria care dovedeste ca ar putea exista 2 lumi. Dupa ce mori te poti duce intru-un univers paralel la care te nasti iar si nu iti mai aduci aminte de nimic din prima lume decat dupa ce mai ai 1-2 minute din viata.

Răspuns utilizator avertizat
| Dem0N a răspuns:

Si astfel daca exista 2 universuri.Intr-un univers e copilaria ta si in celalalt esti tuhappy Deci rezulta ca pot exista 2 persoane. Fundita?love struck

| sleeky1532 a răspuns:

Timpul nu e relativ nu? Decat spatiul este.(din cate stiu) Deci calatoria in timp nu este posibila? nu? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaRi a răspuns:

Mai era sa te intorci inainte sa te nasti si sa iti ucizi parintii.

Răspuns utilizator avertizat