| anonim_4396 a întrebat:

Psihicul imbatraneste si el odata cu trecerea timpului?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Acuma rusine nerusine numai sa stiti ce va asteapta in viitor, din pacate inima nu imbatrineste si doreste sa iubeasca si sa fie iubita indiferent de virsta.Dorinta aceasta imperioasa nu se stinge o data cu virsta si daca ai nenorocul sa ramai singura ca ti-a murit sotul ca ai fost parasita, apoi doare cumplit si nu trece doar pentru ca ai o anumita virsta.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În mod normal da. Dar mai sunt și cazuri fericite.
http://www.youtube.com/watch?v=4L_DQKCDgeM

http://www.youtube.com/watch?v=soIVFch-G3E

| carminaburana43 a răspuns:

Da se schimba din cauza faptului ca lka inceput fiind tinar crezi ca toata lumea e a ta si orice e posibil.Pe urma dai de esecuri, iti mor rude apropiati si devii mai sensibila pentru ca crezi caci cauza esecurilor este faptul ca nu mai esti privita ca in tinerete.Si asta pentru ca in Romania si nu numai nu te mai angajeaza daca treci de o anumita virsta.Si daca te reduce intr-un loc in altul nu mai esti buna daca ai depasit 35 de ani.Eu anul trecut am fost respinsa in 20 de locuri din cauza virstei si asta mi-a afectat cumplit moralul.Dar si doamnele care au bani si nu au probleme cu serviciul vezi lumea vedetelor sufera din cauza virstei vezi cazul Demi Moore si nu numai.

| Shammal a răspuns:

Nu poti spune ca imbatraneste, definitia cuv batran are legatura cu timpul iar psihicul n-are legatura cu timpul e un mod de reflectare a realitatii dupa cum inteleg eu din ce scrie prin dex

| blueangel99 a răspuns:

Da... de ce să nu?

*Roboţel încăpăţânat*

| Musique a răspuns:

Eu cred ca nu.

| KIDoOr a răspuns:

Da. E logic. Avand mai multa experienta de viata esti cel putin mai intelept. Daca nu ar fi asa, ia gandeste-te! Oare nu ai avea aceeasi judecata ca la 2 ani?

| ICanSeeAll a răspuns:

Da, dar foarte putin. Unii devin mai sensibili cand imbatranesc.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| TM6524 a răspuns:

Psihicul nu imbatraneste niciodata. Exista un nucleu neschimbat al personalitatii invelit de lucruri schimbatoare. Ele sunt inlocuite pe tot parcursul vietii si de asta la batranete avem altfel de ratiune decat can eram mici.

| PsychoDreamer a răspuns:

Eu cred ca totusi nu, pentru ca cat de incapatinati sunt oamenii batrini : stau doar cu parerea lor, gandesc in modul lor invechit, au o mentalitate uzata de timp, iar toate eceste si alcatuiesc psihicul. P.S. nu am vrut sa batjocoresc pe nimeni, am exemplu clar: bunicii mei.

| katy a răspuns:

Mai mult sau mai putin, depinde de persoana

| Luannah a răspuns:

Clar da

| Doreliana a răspuns:

Daca ii dai voie da, daca nu ramane tanar
intretine-l, pune-l la munca in fiecare zi, citeste, invata lucruri noi, etc

| nbghgkj a răspuns:

Da. din pacate