| Utilizatoare123 a întrebat:

Să ne imaginăm dacă cineva v-ar garanta că există viață după moarte și e o lume mult mai frumoasă, ați renunța la viața din prezent?

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme?

| samiZiciPompier a răspuns:

Nu stiu daca ma primeste cu burta asta in viata frumoasa de dupa moarte.
Acum viata mea e frumoasa si asa (vedeti poza).

| Lupică27 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

laughing ne pacalesti bre, nu esti mata ala din poza

| samiZiciPompier a răspuns (pentru Lupică27):

Nu mai arat asa bine. Am bube pe fata. Tocmai am pus intrebare ca sa cer sfaturi si mi-au sters-o. Tineretul din ziua de azi.

| Lupică27 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

De la beutura bre, se dezechilibreaza hormonii, eu dupa un bidon de noroc de 3l a doua zi am fata plina de acnee dar trece dupa o saptamana cam asa.

| Simpatic a răspuns:

Nu renunti la cea actuala decat daca cea actuala ar fi ceva EXTREM de grav, daca ai fi intr-o situatie de genul moarte clinica, si ai putea din puterea gandului sa rogi pe cineva sa te scoata de la aparate;(
in rest indiferent cum este viata de "Dincolo" si daca ea exista, o traiesti mai intai pe aceasta si incerci sa o perfectionezi!
nu are rost sa iti iei viata, este o lasitate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există viață după moarte asta este o minciună pe care bisericile o raspîndesc.

| RAY a răspuns:

Nu are sens, scop nici viata asta nici urmatoarea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

V-ar garanta. Cu ce?

| Utilizatoare123 explică (pentru sadrian46):

Nu asta e ideea intrebarii. Iti imaginezi ca se poate 100%. Accentul din intrebare cade pe "ai renunta la viata din prezent?".

| Frank51 a răspuns:

As renunța la bătrânețe când am 10 boli și nu mai pot să mă bucur de viața asta.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.Dacă ar exista, va exista și peste câți ani va fi să mor.Sau luni, zile, whateva.

| Miruna333 a răspuns:

Nu, chiar daca ar fi asa, tot as vrea sa ma mai bucur de aceasta viata

| KovacsB a răspuns:

Nu ma grabesc, e ok si asta.

| EestiSodalane a răspuns:

Nu. Sunt creștin. DEJA știu că există viață după moarte și că e mult mai frumoasă (raiul). Și totuși nu renunț la "viața din prezent"

| MyneKa a răspuns (pentru EestiSodalane):

Cum stii ca exista? S-a reintrupat careva si a confirmat ca da, exista viata dupa moarte? Se cauta raspunsuri la intrebari de genul asta de mii de ani si tot nu se stie nimic...doar vise si presupuneri.

| EestiSodalane a răspuns (pentru MyneKa):

Cum aș putea să fiu creștin dacă n-aș crede că există viață după moarte?

| Ago93 a răspuns (pentru MyneKa):

Crestinismul se intemeiaza pe Revelatie, lucru care il diferentiaza fundamental de celelalte religii. Noi credem ca Dumnezeu S-a descoperit treptat omului, in functie de capacitate acestuia de intelegere. Descoperire care a avut ca punct culminant Intruparea Fiului lui Dumnezeu, a doua Persoane a Sfintei Treimi, respectiv Dumnezeu- Omul, Iisus Hristos. Iisus Hristos ne-a marturisit si ne-a asigurat ca exista viata vesnica.

| LisaJulie a răspuns:

Nu știu exact cum sa răspund la întrebarea asta! E prea ciudata! Nu aș renunța, eu cred ca viața merita traita

| EliLeli a răspuns:

Nu.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, nu renunț la viața actuală.

| Teajut123SMR1 a răspuns:

Nu e ok baiatule gandeste te la lucrurile serioase

| Ioan3005 a răspuns:

Ce inseamna viața?
Ce înseamnă moartea?
La întrebările acestea ar trebui să răspunzi mai întâi!
Și apoi poate poți răspunde la întrebarea : o altă lume, total diferită de asta, un univers în care poți să vezi departe, foarte departe, la milioane de kilometri, fără să te deplasezi
Un univers pe care nici nu îl poți imagina, atât de frumos si de colorat va fi.
Nu spun dacă ar fi după moarte… ( cine moare - omul? sau trupul lui? )

| DinNoapteAalbastră a răspuns:

Cum a zis isus: cine va tine viața - o va pierde!
Cine își dă viață - o VA câștiga!

Adica? Egoistul - nu își va da viața - pentru nimeni și nimic!

Acum? Cel care își va da viața, și-o va pierde, pentru alții, o va câștiga = viața veșnică - o lume minunatăwinking