| Picasso a întrebat:

Salut am nevoie de un sfat!
Stiu ca nu este "special" site-ul pentru asa ceva dar va cer o parere, sfat ceva acolo!
In unele nopti, cand dorm, simt ca vrea sa intre ceva in mine, ma "strapunge" nu stiu cum sa explic, dar simt ca vrea ceva sa intre in mine!
Am fost la biserica( nu am vb cu nea Popa), nu cred ca sunt un baiat rau, nu am facut nimic rau!
Ce se intampla? vi s-a intamplat si voua?
Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Multe pareri pe aici,prea putine "serioase" asa cum ai cerut tu. In fine... Posibil sa fie si o impresie,o teama de-a ta,daca te uiti prea mult la filme de acest gen. Totusi parerea mea e ca la tine poate fi ceva mai deosebit si,de ce nu,mai grav. Eu am experienta de viata si am trecut prin multe si cu timpul am invatat ca totul trebuie luat in serios si mai ales ca cel de langa tine trebuie ajutat.
La tine e posibil sa ai o vecina sau cineva apropiat tie care umbla cu vraji. Eu am trecut prin asa ceva,cu experiente total diferite de ale tale,dar foarte grave sad Nu are rost sa intru in amanunte dar pot spune ca am avut neplaceri foarte mari din cauza unei vecine "binevoitoare".
Si tu trebuie sa tratezi problema cu seriozitate. Daca tot ai fost la biserica trebuia sa vorbesti si cu preotul. Ajuta enorm acest lucru. Si sa stii ca nu e nimic rusinos in asta,vei fi uimit sa afli cati oameni si din ce categorii sociale fac acest lucru.
Deci,ce poti face tu concret : vorbeste cu un preot sa faca o sfestanie a casei.E ceva obisnuit pe care toata lumea o face de cel putin doua ori pe an.
Stropeste cu aghiazma in fiecare zi in camera in care dormi si chiar in toata casa. E buna si putina tamaie data prin casa.
Important: ai grija mare cu ce persoane iei contact si mai ales PE CINE ATINGI.
Foarte important : AI GRIJA CE LUCRURI PRIMESTI SI DE LA CINE. Evita pe cat posibil acest lucru.
Citeste seara,inainte de culcare rugaciuni. Sunt unele speciale pentru acest lucru.
Si nu in ultimul rand,mergi la un doctor psiholog. ATENTIE: sa nu faci confuzie intre psiholog si psihiatru. A merge la psiholog e ceva obisnuit,pe care foarta multa lume o face. Ajuta mult,te linisteste,capeti incredere in tine. La fel, vei fi uimit sa afli cata lume merge periodic la un psiholog.
Cam atat, desi pe aceasta tema s-ar putea discuta o zi intreaga.
Toate cele bune!

17 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

In primul rind iti atrag atentia ca nu ne spui nimic despre teama ta in intunerec.Ea este toata baza intimplarii.Mi-e frica ca pina in momentul in care nu-ti vei invinge aceasta teama nu va fi nimic de facut.Nici la psiholog nici la psihiatru.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu cred ca tine de stilul tau de viata, pentru ca posedarea incepe de la nivelul constiintei, nu intra nimic fizic in tine...

| MenInShadow a răspuns:

"Du-te la un medic psihiatru"?laughing daca nu-l intelegi la ce raspunzi prostii din astea?
Asta mi se intampla si mie uneori. Depinde cum dorm. Am senzatia asta, atunci cand dorm cu fata la perete de ex, pentru ca nu vad ce se intampla in restul camerei, si parca e cineva acolo. Dar e doar imaginatie,daca stau in continuare cu fata la perete, vad ca nu se intampla nimic si adorm.
Asta trebuie sa faci, sa infrunti frica. Cat despre credinta... hmm, nu cred, dar poate fi si de la asta. Zi Tatal Nostru de fiecare data, inainte sa te culci, si dupa ce ai terminat, te inchini, te mai inchini odata, te rogi sa dormi bine si te inchini iar. Eu asta fac de cand am fost mic. Atunci cand nu o fac, am cosmaruri. Fa si tu asta, si poate ti se v-a rezolva problema.
Aaa, si poaate fi si de la streswinking incearca sa faci mai putine activitati, intr-o zi sa nu iesi cu prietenii pe afara, sa-ti iei un suc, niste chipsuri, sa stai la tv, la pc, sa te relaxezi, si vezi cum o sa dormi seara, poate dormi mai bine

| Andruşcă a răspuns:

Obisnuiesti sa te uiti la Fenome Stranii vinerea si filme horror in timpul liber? Daca da, mai lasa-le, de acolo ti se trage.
Iti ventilezi camera pana sa te culci? Daca n-ai aer in camera de aia simti ca te calareste cineva, ca te penetreaza cineva, etc.
Pana sa te culci spune si tu o rugaciune, dar spune-o calumea, nu in scarba. Daca tot nu merge poti chema si un preot sa faca o festanie la casa ca nu strica niciodata.
Daca nici dupa ce vine popa nu pleaca fantoma aia care te strapunge du-te la un medic, inseamna ca ai tu o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da s-a intamplat si la mine, era pedofil si l-am impuscat, bad luck!
Discovery e de vina pentru toate prostiile astea, de cand se uita cei mici vinerea la porcariile acelea cu posedari trucate au inceput sa o ia razna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Nu stiu.
2) Nu.
3) Rogi degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, intra ceva in tine, e substanta care e eliberata in sange sa te faca sa adormi. Mi-au placut si mie povestiile astea cand eram un pici acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@UnaRosa
Tu sperii mai rau oamenii, nu rezolva nimic inchinaciunile si rugaciunile.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Nu stiu ce sa spun nu cumva ai avut neamuri unde locuiesti sau cum spui tu ca atunci cand dormi crezi ca intra in tine sa iti fi murit cineva din familie sau cineva care a fost sub o alta forma de suflete cel mai posibil este sa ti se fi intamplat altceva sufletul pe care il simti intrand in tine poate fi un suflet ''mort'' iar acesta bantuie fara sa vrea in persoane ceea ce poti face e sa te rogi in fiecare seara si sa intamaiezi in toata casa si sa spui Tatal nostru ori de cate ori simti nevoia de frica.Aceste trasaturi ti se pot lua si de pe urmele unor fapte rele poate ca ai facut ceva rau cuiva si te-a blestemat sa intre cineva in tine cel mai posibil diavolul.Asculta de mine si fa ce ti-am spus roaga-te de cate ori simti nevoia si fa-ti cruce de multe ori

| Lɑяisɑ a răspuns:

Du-te la un medic pshiatru.

| catalinas_6487 a răspuns:

Incearca atunci cand te culci sa iti relaxezi toti muschii si pune-ti iubita sa iti faca un masaj relaxant in pat, cat despre ceea ce simti tu... eu nu sunt adeptul la asa ceva deci parerea mea e ca iti imaginezi dar e posibil! Succes!

| undercena12 a răspuns:

Nu creca esti posedat!

| MonikXMonik a răspuns:

Daca ai putea sa-l vezi pote tiai da seama poate se intampla ceva sau tea-i uitat la prea multe filme horor si te infricoseaza

| vlad13vlad a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie nu des
ar trebui sa fi relaxat, si sa te gandesti puternic la ceva ce-ti place pana adormi nu e nimica in in care sa-ti fie frica, esti stresat!

| iute3 a răspuns:

Se apasa pe tine si nu poti face nimic? esti constient...nu poti tipa, nu poti sa te misti...si dureaza cateva secunde nu?

| Picasso explică (pentru iute3):

Da, exact! cv de genul!

| Catalina_4664 a răspuns:

Nu e nimic scos din comun, dar cred ca te uiti la filme horor, si mi-e mi s-a intamplat di m-am dus la preot si ma puneam in fata altarului si trece peste mine cred ca 2 saptamani s-a intamplat chestea asta, si aopi am scapat, nu mai simteam nimica dormeam linistita