| Anonimul122 a întrebat:

Salut, Am O Intrebare exista viata dupa moarte

46 răspunsuri:
| Anonimul122 explică (pentru DatMikassa):

Aha big grin

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Dupa ce mor promit ca o sa iti scriu, daca primesti vreo scrisoare ..inseamna ca exista viata dupa moarte laughing.

| RAY a răspuns:

Sincer sunt agnostic in chesti de astea,nu am cunoastere ca sa pot spune da exista sau nu,nu exista,
ce pot spune e din pasiunea pentru pshiologie cateva detalii,omul e constient pentru ca are constinta o data disparuta constinta numai poate exista acel ceva,nu trebuie sa mori,trebuie doar ca creierul sa se resteze atat si esti cu totul alta persoana ba chiar poti sa ai mai multe personalitati, dar marea intrebare e daca constinta poate exista fara trup atunci da, daca nu, nu poate exista, iar constinta noastra complexitatea ei sa fim sinceri nu cred ca e rezultatul unor celule e altceva, toti mai multi oamenii de stiinta si pasionati si eu credem ca totul e o iluzie intr-un univers virtual dupa moarte poate te duci in alt univers cine stie, vom afla cu toti

| Anonimul122 explică (pentru RAY):

Asta cred si eu, ca daca murim in viata asta, ne ducem in alta, ori de la inceput ori tot de la aceia varsta numai in alt trup

| Anonimul122 explică (pentru ռօCօოოεռէ):

Am sa astept, cu nerabdare raspuns de la tine, numai sa nu treaca 100 de ani, ca dupa nu te mai asteapta nimeni laughing

| Radu_Cristina_1996 a răspuns:

Nu ced..parerea mea

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru Anonimul122):

Nu traiesc asa mult, doar ca scrisoarea va fi pe o coada de dracusor laughing.

| Anonimul122 explică (pentru ռօCօოოεռէ):

laughing oricum o trimite el in locul tau big grin

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Concepul unui suflet independent de corpul nostru este la fel de real ca conceptul unui unicorn care face curcubeele.Nu exista, stiu ca e greu de acceptat dar este un adevar inrevocabil. Bucura-te de viata ta, nu pierde vremea cu prosti doar fa ce iri place.Nu ai sa ai alta sansa sa te afirmi!

| Anonimul122 explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Mersi, dar eu inca cred. big grin

| luetA a răspuns:

Nu exista viata dupa moarte.Nemurirea ti-o asiguri prin arta.Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un răspuns serios, din punct de vedere al creștinismului biblic, l-am scris aici: http://ghitab.blogspot.ro/2013/01/biblia-despre-moarte-si-inviere.html

| Anonimul122 explică (pentru luetA):

Aha. arta?

| Anonimul122 explică (pentru anonim_4396):

Interesant

| MskDesign a răspuns:

NU!
Dupa moarte vei deveni ingrasamant pentru pamant si hrana pentru viermi.

| Anonimul122 explică (pentru MskDesign):

Aha, stiu asta dar numai trupul / dar constiinta nu moare, asa cred eu / cred ca constiinta este inca prezenta si ca avem asa o pierdere de memorie, cand corpul moare / de asta cred eu si sunt 100% sigur ca de asta avem devaju-urile astea,