| FuckOnCocaine a întrebat:

Salutare tuturor! Am și eu o nelămurire :

De unde și-a luat Cain soție? Creștinii spun că oamenii se trag din Adam și Eva. Biblia scrie că Adam și Eva au avut doi fii, pe Cain și Abel, unde primul îl omoară pe cel de-al doilea. În continuare, suntem înștiințați cum că acest Cain s-a impreunat cu nevasta lui, care a nascut pe Enoh. Ghici-ghicitoare: Cine a fost nevasta lui Cain, când pe lume erau doar Cain, Adam și Eva?

Răspuns Câştigător
| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Hei, nu vreau să fiu răutăcioasă, sau ceva de genul acesta.dar s-a mai pus o dată această întrebare şi s-a deybătut destul de mult pe seama ei. big grin
Probabil că o să primesc stupid şi nefolositor, dar --- ce contează. Eu am ţinut să-ţi spun. big grin
Adam şi Eva, de-a lungul anilor lor lungi de viaţă, au avut aproape 100 de copii. laughing
Dar, probabil că ai dreptate, a avut loc un incest. Nu neapărat doar între fii şi mama, dar şi între fraţi şi surori.
Eh, probabil că era necesar pentru perpetuarea speciei şi bla, bla, bla.

17 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

De pe varianta. Ce triburi, ce tara Can, ce 100 de copii ce atatea baliverne insirati voi mai indoctrinatilor, pai in desteptacinea aia de biblie cartea voastra de capataii scrie ordinea cronologica a copiilor dar confuza.
Cap 4-1, Dupa aceea a cunoscut Adam pe femeia sa, si ea, zamislind, a nascut pe Cain si a zis;.
Cap. 4-2, Apoi a mai nascut pe Abel, fratele lui Cain. Abel a fost pastor de oi iar Cain lucrator de pamant.
Si tampeniile continua.
Cap. 5-3 Adam a trait doua sute treizeci de ani si atunci i s-a nascut un fiu dupa asemanarea sa si dupa chipul sau si i-a pus numele Set.
5-4, Zilele pe care le-a trait Adam dupa nasterea lui Set au fost sapte sute de ani si i s-au nascut fii si fiice.
Cap.5-5 Iar toate zilele vieti lui Adam au fost noua sute treizeci de ani. La o socoteala simpla Adam l-a facut pe Set la varsta de doua sute treizeci de ani. Acuma zapaceala este, cine a fost primi nascuti Cain si Abel sau Set?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu am auzit că Eva avea dimensiuni de top-model (90-60-90) şi de aceea, Cain, nerezistând tentaţiei s-a gândit să facă unprotected sex (logic) cu ea.

| MMihai a răspuns:

Înainte de apariția Tiparului, cărțile se scriau de mână. Cine mai știe, câți dintre acești copiști era sau nu băut bine, când copia minunile respective. Dovadă că Biblia este plină de incoerențe, inadvertențe și tâmpenii.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Păi, Cain şi toţi aştia au trăit mulţi ani şi bănuiesc că a avut loc acest incest.
Cain nu s-a casatorit imediat cu soţia lui, sau ceva de genul astă. Pur şi simplu, pe la 100- 200 de ani de viaţă, a luat-o pe una de nevastă şi gata.batting eyelashes

Mă rog, aşa-i în Biblie, totul se bate cap în cap.
Divergenţe, alea, alea!

| chelstone a răspuns:

Intrebarea asta am pus-o eu cu ceva timp in urma, in biblie esteprezentata o intreaga inmultire a ''neamului'', prezentata in stil taranesc: xulescu a lu ygrec a avut doi fii, etc, Biblia este o carte de prostit, toti alieratii CRED in ea, fara a avea o dovada clara a certitudinii adevarului prezentat in ea.

| Parmalat a răspuns:

Si cainii traiesc cu ma-sa.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Din Australia.

| NoKidding a răspuns:

Mai cauta ca mai gasesti chestii d'astea... Stai sa vezi raspunsuri ce primesti de la ei

| DBlack a răspuns:

A fost faza cu incestu.
daca ii intrebi acum pe popi si bla bla. de ce a fost permis la inceputuri incestu si acum nu mai este permis. o sa te pui pe ras happy

ce este clar, este ca, atunci cand omul se dezvolta pe terra, adam si eva erau creati din tarana.

ceea ce nu-mi dau eu seama, nu stiu cum poate un OM CU MINTE si PSIHIC. sa creada ca omul creat perfect, este creat din mocirla straight face. nebuni total

| FuckOnCocaine explică:

RelațiicuClienții, nu mă supăr că mi-ai zis. Eram și eu conștientă că a mai fost pusă o întrebare de genul (pe care poate nu am observat-o), dar eram într-o discuție cu o prietenă și m-a cam pus pe gânduri.

Hombre, eu știu că primii doi născuți, au fost Cain și Abel.

Și, acum vă întreb pe toți, la ce incest vă referiți? Dacă stăm să gândim logic, Eva n-ar fi putut să facă un copil cu fiul ei(o fată), pentru că, aceasta din urmă, ar fi avut nevoie de timp să crească și să devină soția fratelui ei (Cain). Se cam bat cap în cap.

| Alien a răspuns:

Si eu am o nelamurire!
De ce iti mai bati capul cu prosti din astea?

| VacutzaRoscata a răspuns:

Incest

| FOCUS a răspuns:

Treaba sta in felul urmator, cain a fost aspru pedepsit de Dumenzeu deoarece a omorit pe abel,cum nu exista pe-atunci puscarie la gherla sau la poarta-alba,l-a trimis in tara de jos, care si de unde a aparut aceasta tara o stie decit romancierul care a scris biblia (cred ca era matol ), nevasta lui cain a fost leana lui zapacitu din capu satului a carui tata avea birt unde tragea mereu scriitorul biblie pentru inspiratiune, Hajde da pije i ljubav da se urade

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din tara nod.fiindca nu spune cand s-a casatorit cain, sau daca atunci cand l-a omorat pe abel mai erau si alti urmasi ai lor pe undeva.dar daca spune ca din tara nod, cred ca multi dintre cei nascuti au plecat si s-au inmultit formandu-si noi triburi in alte parti.ideia era de a ucide sau nu si de a aduce o jertfa in modul corect bun si placut lui Dumnezeu, nu pe fuga si asa ca sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un e-book numit "101 Contradictions in the Bible". Cauta-l pe internet si ai sa vezi ca "marele incest" e doar una din multele tampenii care apar scrise in aceasta carte pentru copii.

| scumpik45 a răspuns:

Au avut o gramada de copii, multi de tot, dar Cain si Abel au fost primii.