| Superior a întrebat:

Stiati ca Jupiter actioneaza ca o bariera care protejeaza pamantul de asteroizi?

8 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Da.

| DeyCj a răspuns:

Și luna, la fel.Acuma dacă te iei după configurarea planetelor, cam toate de la soare-n coace ar face același lucru.

| RAY a răspuns:

Bariera aia nu are ca scop protecția pământului, nu protejează doar planeta noastra si alte planete

| RAY a răspuns:

Shuriken ce explozie a facut sistemul nostru? totul tine de gravitatie si venus e situata bine si o data avea temperaturi bune si marte, poate ca a existat viata acolo, in oceanele planetare poate exista viata cine stie cat de evoluata

| relian a răspuns:

Nu e atat de alba pe cat pare, zic eu laughing
Explica cum actioneaza ca o bariera. poate ca una asa din cand in cand ori numa in anumite pozitii da, dar nu cred ca tot timpu.In sf zii cum se intampla

| aXy99 a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| Theo94 a răspuns:

Am vazut asta la un documentar de astronomie mai demult, in el mai spunea ca jupiter e ca un frate mai mare, bine inteles nu asta este scopul lui, asa s-a nimerit.