Întrebare recomandată | Foxie2 a întrebat:

Te-ai gandit vreodata sa ai un motto dupa care sa te ghidezi sau ti-a ramas vreunu in minte? Care e acela?

36 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Inainte aveam o slabiciune pentru replicilea lui Bugs Bunny, acum am virat-o pe spiritualitate si am un motto din aiurelile lui Tom Waits( tot un fel de Bunnylicious): "'Don`t you know theres no devil, theres just god when he's drunk"

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

= ))

| Lizzu a răspuns (pentru Leocerba):

Posibil sa fie asa laughing

| MasterGoldX a răspuns:

Fii stapan pe tine insuti si vei stapanii lumea.
Feodor Dostoievski

Vrei sa cunosti lumea?
Priveste-o de aproape.
Vrei sa-ti placa?
Priveste-o de departe.
I.L. Caragiale

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

While I thought I was learning how to live, I have been learning how to die.

| DragosConstantin a răspuns:

"Ce nu ma omoara ma face mai puternic." [Friedrich Nietzsche]

| Mădă0611 a răspuns:

Am un proverb, "ce tie nu iti place, altuia nu face", asta nu ma opreste sa le intorc moneda celor care fac ce vrea muschii lor care "minte nu are".

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu intotdeauna e vina lor (cel putin nu in cazul tuturor) ca "minte nu are".
Cateodata, oricat de mult ai incerca, pur si simplu nu te duce capu.

-Numai bine.

| Dariusuu a răspuns:

Nu contează cine ești și ce faci acum, care sunt experiențele tale tale nereușite și eșecurile care te-au remarcat, ai o singură viață, o folosești la maxim sau pur și simplu o trăiești pe degeaba.

Ăsta ar fi.

| Lizzu a răspuns:

"Never look down on anybody unless you're helping him up"

"Nu privi niciodata de sus pe cineva decat daca il ajuti sa se ridice."

| Exilee a răspuns:

''Omul cel mai mare nu este cuceritorul, ci acela care se stapaneste pe sine insusi'' ( A.Schopenhauer)

''Vrei ca lumea sa se schimbe? Fa schimbari in propria ta lume''( Neale Donald Walsch)
''Tot ce doriti sa va faca voua oamenii, faceti-le si voi la fel'' (regula de Aur)
''Sufletul iti vorbeste prin sentimente. Asculta-ti sentimentele, pretuieste-ti sentimentele si urmeaza-ti sentimentele!'' ( Neale Donald Walsch)
Cam dupa acestea ma ghidez eu si-mi plac foarte mult ( alaturi de multe altele...happy )
O zi buna!

| Lizzu a răspuns (pentru Exilee):

Frumoase citate din Walsch happy

| Exilee a răspuns (pentru Lizzu):

Nu sunt de acord c-ar fi mai frumoase decat tine
^^

| suffarstar a răspuns:

Nu-ti dorii sa fie mai usor, doreste-ti sa fii tu mai bun.Nu-ti dorii mai putine probleme, doreste-ti sa ai tu mai multe abilitati.Nu-ti dorii mai putine provocari, doreste-ti mai multa intelepciune.

| reihiuke a răspuns:

Ceea ce oamenii trebuie să sacrifice este suferinţa lor: nimic nu este mai dificil de sacrificat. Un om va renunţa la orice plăcere mai degrabă decât să renunţe la propria sa suferinţă. Omul a degenerat în aşa fel încât ţine la asta mai mult decât la orice. Şi totuşi, este indispensabil să se elibereze de suferinţă.

citat din George Ivanovitch Gurdjieff

| TheStory a răspuns:

Be the change you want to see in the world

| Chαяtreux a răspuns:

Nu exista dragoste - doar senzatie de atasare

| suffarstar a răspuns (pentru Chαяtreux):

Nu prea cred.

| Chαяtreux a răspuns (pentru suffarstar):

O sa crezi dupa ce iti trece 'indragosteala'

| suffarstar a răspuns (pentru Chαяtreux):

Asa crezi tu, dar nu stii ce se ascunde in mintea baietilor. Daca nu te-ai indragostit niciodata, imi pare rau pentru tine. happy

| Chαяtreux a răspuns (pentru suffarstar):

Mă rog laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A coward dies a thousand deaths, a soldier dies but once. Imi place multhappy.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Totul e posibil

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

„Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning how to dance in the rain."

-Numai bine.

| pci27 a răspuns:

Traiesteti viata fara frica, ataca obstacolele din calea ta si demonstreaza ca le poti suporta.

| chazz a răspuns:

"Cine greseste, plateste."
"Memento mori"= Nu uita că vei muri.
"Nihil sine Deo"=Nimic fara Dumnezeu.
Numai bine!

| DedeDedycz a răspuns:

Carpe diem! (traieste clipa)

| FallingLeaves a răspuns:

Traieste-ti viata asa cum doresti si cum ti se pare mai bine, dar nu uita niciodata de unde ai plecat, s-ar putea sa fie nevoie sa te intorci candva.

| Dorin93 a răspuns:

Da, am mai multebig grin. Dar nu imi vin toat in minte acum. Unul din ele ar fi 'Give a man a fish, and you feed him for a day; teach a man fishing, and you feed him for a lifetime.' La asta ma gandesc atunci cand vreau sa introduc pe cineva in afacerea mea de retea, adica il invat si pe el sa faca bani big grin

| Foxie2 explică (pentru Dorin93):

Adevarat, dar rare ori vad pe cineva care vrea sa invete, majoritatea vrea totul gata chiar daca va folosi doar pentru ziua respectiva oh go on

| justHISgirl a răspuns:

1.Head up, Stay strong, Fake a smile, Move on!
2.Act like a LADY, think like a BOSS!

| LifeisALL a răspuns:

Nimic nu e imposibil daca vrei cu adevarat.Nu te da niciodata batut.

| somebody121 a răspuns:

Nimeni nu e perfect!

| LucianMihai a răspuns:

Bitches can't be trusted