| Papadopolina a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! aseara m-am trezit si am dat drumul la televizor dar nu stiu dc ma candeam la ceam vb cu prietenele mele la scoala(de necuratu si chesti de astea)si cand am adormit am visat ca cica eram in pat si dintr-o data m-am ridicat si m-am izbit de pat si tipam cai dracu aici si nu mai stiu ce! poate insemna ceva rau sau doar ca am adormit cu gandul la el?

9 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

De ce îi spuneți „Necuratu?"
Poate Lucifer se spală, eu am auzit că ar fi fost chiar chipeș.Cum ar fi să vă strige lumea și pe voi „Jegoasa/Jegosul" sau „Nespălata/Nespălatul"?
Săracul Lucifer, mi-e milă de el.

| Kosuchin a răspuns:

Sau, ai putea sa iesi din universul tau interior si sa privesti realitatea.

| Dmesss a răspuns:

Renunta la lama si ataseaza-ti o cruce la gat. Poate te va scapa de necuratul. Fiinta plapanda si naiva ce esti!

| Andrei7520152 a răspuns:

Aoleu. pai e grav. cumpara-ti ceva apa sfintita

| LotusRadioactiv a răspuns:

Hmmm...totusi este un semn, dar nu e rau ci este doar un advertisment; fa-ti rugaciunea de seara si du-te mai des pe la biserica happy

| ÐÿÅ a răspuns:

Nu-ti face griji, a fost un cosmarhappyTu ai fost cu gandul numai la el si de aceea ai visat asa.happy

| MiK3L a răspuns:

Stii ce? O vizita din cand in cand la biserica uneori ajuta, cred ca ar fi indicat sa te cam duci sa se vede ca esti departe de Dumnezeu.

| OlGuTsIkA_3343 a răspuns:

Eu cred ca doar te-ai gindit la el inainte de culcare! Nu cred ca e ceva gravhappyDaca doresti sa nu mai ai cosmaruri nu te mai gindi la ceva rau inainte de culcare!happyfundita?

| CatalinAlex a răspuns:

Stai linistita...visul nu este decat o continuare a gandurilor de peste zi, daca tu ai adormit cu gandul la asta e si normal ca visele sa apara, totusi ca sa te calmez iti recomand sa mergi la Biserica sau macar sa iti faci rugaciunile seara.