| nevermind3322 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa aveti "amintiri" a ceva ce sunteti absolut sigur ca s-a intamplat acu mult, mult timp, insa nu vi s-a intamplat voua niciodata? Si totusi aveti acea imagine clara si limpede in minte, iar unele lucruri, mirosuri, sunete, anumite obiecte, sa va reaminteasca scene asemanatoare acelor "amintiri"?

2 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Cu siguranta, si eu mi-am explicat aceste lucruri din prisma transferului unor memorii ale ADN-ului parintilor nostri.

| IoanaChan48 a răspuns:

Mie mi se intampla in fiecare zi aproape.Mai mult mirosurile imi "amintesc". Multi mi-au spus ca e deja vu, dar eu cred ca este altceva.De ex. la deja vu am impresia ca am mai trait odata intamplarea respectiva, dar cand simt un miros, cand aud un sunet sau cand vad un lucru, cum ai zis, parca imi amintesc de ceva din trecut. Poate sa fi fost din viata mea anterioara(daca a existat asa ceva), sau poate altceva.Cine stie...happy