| soraGrime a întrebat:

Am intepat cu cutitul din greseala frigiderul incercand sa scot o punga de carne din congelator. Acum s-a dezghetat si curge freon sau cum s-o numi lichidul ala. Se mai poate face ceva? Mentionez ca nu e frigiderul meu, eu stau cateva zile la cineva.

3 răspunsuri:
| s3my a răspuns:

Nu sunt un expert dar cred ca se poate astupa acea gaura cu chit sau ma rog, ceva pentru izolat. Apoi, trebuie neaparat facuta o reincarcare cu freon.

Lucrurile astea le poate face numai un frigotehnist, contra unei sume de bani.

Succes.

Daca ai nevoie de ajutor in continuare, trimite mesaj privat sau raspunde-mi aici.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar un frigotehnist il poate face, îl incarca cu freon, sau daca problema e m ai grava, îi schimbă motorul.

| SimiAndra a răspuns:

Cum Dumnezeu ai putut sa bagi cutitul,, din greseala'' prin tabla congelatorului?