| missalwaysinlove12 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor...am un laptop dell inspiron 1521 de 2 ani si in acest moment imi zice pe ecran de dimineata "resident shield alert" si mai scrie si "multiple threat detection" si scrie o lista de virus found corrupted e tare ciudat si nu stiu ce sa fac... va rog ajutati-ma cat se poate de rapidsad

4 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Ai încercat să faci o scanare completă?

| fif2002 a răspuns:

Ai un virus, cel care te anunta ca e infectat calcu e chiar virusul, nu iti zice sa instalezi windows antivirus 2010?
Mai bine apelezi la cineva care se pricepe, nu e ceva de care poti scapa din indicatii (fisierele infectate sunt in mai multe locuri, daca nu le elimini pe toate infectia reapare)

| mihaibrasov a răspuns:

Se poate scapa de ce ai tu, dar problema e ca foarte greu.
Daca poti instaleaza programul asta si fa o scanare completa, dar nu te astepta la miracole.

http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Ar cam trebui sa reinstalezi windowsul.

| hitron a răspuns:

Uite aici o lista de antivirusi online pe care-i poti folosi sa scapi de virus: http://adprice.ro/cum-fac-sa-devirusez-calculatorul/