| RobyBOSS1234 a întrebat:

Am nevoie sa am ajutati, am laptop cu doua placi video si sunt destul de bune, insa nu pot sa joc gta 4 din cauza ca am doar 64 mb vram si la el imi trebuie 512 mb, cum as putea sa-l ridic pana la 512? Va rog, dau funda.

12 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Poti sa ne spui EXACT numele placii video dedicate?

| RobyBOSS1234 explică (pentru bogdan324):

NVIDIA geforce 620m

| RobyBOSS1234 explică (pentru bogdan324):

Nvidia GeForce 620m

| CPAElites a răspuns (pentru RobyBOSS1234):

1) Placa Video are 1gb memorie ram
2) Procesorul GRAFIC e foarte slab, poate sa aiba si 8gb memorie video ca tot aceiasi performanta are! : http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=GeForce+GT+620M

3) 64mb are integrata din procesor ( Intel HD ..depinde ce model de procesor ai )

| iDarkness a răspuns:

Salut.

Incearca sa treci stick-ul USB ca memorie ram, poti cauta un tutorial daca nu stii sa faci asta.

| bogdan324 a răspuns (pentru iDarkness):

Poti sa-ti bagi stick-ul USB in creier sa vedem daca devii mai inteligent, daca ar fi dupa tine as avea juma' de tera ram pana acum.

| bogdan324 a răspuns (pentru Salontanul):

Am incercat treaba asta si este o vrajeala, nu vad absolut nicio diferenta in performanta, nu se compara un amarat de stick cu memoria ram a unui pc

| iDarkness a răspuns:

Ah, trebuie sa dau mereu de "experti" ca Bogdan, csf.

| bogdan324 a răspuns (pentru iDarkness):

Mereu dau de intrebari retarde, csf, n-ai csf! Inca odata, daca era asa AVEAM JUMA' DE TERA RAM!

| RobyBOSS1234 explică:

Bine mersi pentru informati dar din nou as avea vreo sansa sa ridic de la 64 mb la 512 si va rog numai ziceti de chestia cu stikul find ca este o prostie