| adiaditzu97 a întrebat:

Am o mare problema. Am uitat parola biosului de la laptop ( Sony Vaio) cum pot sa o recuperez sau s-o sparg sau orice dar sa pot intra in bios dau funda celui care ma ajuta puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pe placa de baza ai o baterie. Scoate-o si las-o asa cam 15-30 minute sa se reseteze bios-ul. Atentie scoate pc-ul de la alimentare, nu il tine in priza! baga bateria la loc, iar parola nu mai exista.

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

Iar vorbesti aiurea ca sa te ciufulesc! Face ceva pe toate bateriile din laptopul ala! Poate sa le scoata si sa le si arunce, ca parola aia tot nu o scoate! Pentru ca nu are nicio legatura cu bateriile!
Ia de citeste:
http://www.epasystems.ro/reset-bios-laptop/

| adiaditzu97 explică (pentru K0sti):

A mers tongue

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Asta e, cand va mananca in cur sa va puneti parole...
S-ar putea sa-ti iei adio de la laptop (bios)!