| kittykat123 a întrebat:

Am o problema cu Nokia Lumia 625 (Windows 8). Majoritatea pozelor îmi apar de cate 2, 3, 4 ori. Si daca încerc sa sterg una singura se sterg toate.
Pe pc apar o singura data când conectez telefonul. Am formatat cardul de 2 ori si tot aceeași problema.
Mă poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Poate hard reset:

http://factory-reset.blogspot.ro/2013/11/nokia-lumia-625-hard-reset.html

Eventual fa o scanare cu antivirus-ul sa nu fi luat ceva.

| miTzuliK93 a răspuns:

Nokia Lumia 625, Windows 8, si mai ales bugurile lui raportate mereu de userii nemultumiti. E unul din multele neajunsuri

- scoate cardul din telefon si conecteaza-l la PC cu un adaptor special
- deschide File Explorer si du-te in Search options -> View tab -> Select Show Hidden files, folders and drives
- acum, in card, pe langa celelalte foldere obisnuite, vei mai vedea inca altele doua: WPSystem si System Volume Information. Sterge-l pe primul. Daca nu le vezi nici acum, du-te in Folder and Search options -> View tab -> debifeaza "Hide protected operating system files" option -> Click OK.
- si celalalt folder trebuie sters, dar nu se poate direct prin Windows; o sa facem o serie de comenzi prin cmd;
- tine minte litera driverului respectiv cardului SD (adica cum e C la Windows, D, E si tot asa... litera aia respectiva)
- Start -> Run -> scrii cmd, apesi click dreapta pe el si dai click pe "Run as administrator"
- acum executi cele 3 comenzi de mai jos, H fiind litera driverului respectiv al stickului (am pus H doar ca exemplu):

H:
attrib -s -h /S /D
attrib -r /S /D
rd "System Volume Information" /S

- si apesi Y ca sa confirmi stergerea
- acum deschide-ti telefonul si conecteaza-l la PC
- asigura-te ca in telefon nu mai ai fisiere ce au fost deja pe card, din moment ce majoritatea userilor isi salveaza melodiile, fotografiile, etc. pe card. Phone Storage n-ar trebui sa contina vreun astfel de fisier.
- deconecteaza telefonul si cardul de la PC simultan
- pune cardul in telefon si lasa-l sa-si reconstruiasca libraria

Astia sunt pasii. Urmati intr-o maniera corecta ar trebui sa dea rezultate.

| kittykat123 explică (pentru miTzuliK93):

Am încercat, folderul System Volume Information nu îl aveam, doar pe celalalt, WPSystem. totusi am continuat operatiile respective si tot de 4 ori îmi apar.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru kittykat123):

Ciudat. Ai incercat si optiunea asta sigur: "Daca nu le vezi nici acum, du-te in Folder and Search options -> View tab -> debifeaza "Hide protected operating system files" option -> Click OK."? Daca da, atunci chiar n-am idee de ce n-ar merge...

| kittykat123 explică (pentru miTzuliK93):

Da. sad
multumesc oricum:*