| LaurMicutul a întrebat:

Am o problema la windows 10 cand ii dau reset this pc ii dau remove everything asa, se restarteaza pc si cand imi apare sa selectez limba acolo se opreste tot adica monitorul merge si calculatorul dar tastatura si mouse se opresc adica nu merg...

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Presupun ca mouse-ul si tastatura sunt pe usb si dupa ce intra windows-ul nu ii mai merg driverele pentru usb. (probabil dupa ce se da remove everything, se sterg si driverele usb)

Daca e conectat la internet e posibil sa isi instaleze singur driverele daca il lasi pornit mai mult timp.

Cel mai sigur se reinstaleaza windows-ul de pe stick, dvd.

La fel ar fi bine daca s-ar putea folosi un mouse sau tastatura care nu e pe usb pentru a putea instala driverele usb daca asta e problema.

| LaurMicutul explică (pentru halogen001):

Frate ai skype?, sau daca nu fi atent deci ii dau remove everything
Se incepe restart si cand ma pune sa aleg keyboard layout nu mi se mai contecteaza nimic si da sunt prin usb
Daca ai skype e mai bine sau add me : boboc.laur (ZakeVZX)

| halogen001 a răspuns (pentru LaurMicutul):

Nu folosesc skipe. Daca poti imprumuta o tastatura si un mouse ps2, poate trece de faza cu keyboard layout.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Mult mai bine ar merge o reinstalare de pe dvd, stick.