| BlueThomas a întrebat:

Am un laptop Asus, 64 biti, 4 gb ram, 2, 20 GHz, placa video nVIDIA 520. Dintr-o data a inceput laptopul sa imi mearga greu, procesorul sa functioneze 100% si memoria ram 93%. Am remediat problema cu lag-ul, dar se incalzeste f tare fara sa-l turez si procesorul si memoria ram is la maxim. L-am dus acum doua sapt la curatat si i-am reinstalat si windows-ul, deci nu se pune problema in privinta prafului

Răspuns Câştigător
| Stefancalin1997 a răspuns:

Inchide servicul de Windows update ala iti mananca resurse multe e 100% ala.

6 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Vezi in task manager ce program mananca multa memorie si procesor si dezinstaleazal.

| Alexxxyk a răspuns:

I-ati cc cleaner si programe de genul, dar cel mai sigur e cc cleaner, ajuta mult procesorul, dar laptopul e si cam vechi si na.

| BlueThomas explică (pentru Alexxxyk):

L-a revizuit acum doua sapt si mi-am luat ccleaner dar nu a ajutat

| blajvlad a răspuns:

Poate ai un program ce termina resursele procesorului